2
Документи
Зміст
За фактом поранення військового НГУ або ДПСУ складається довідка про обставини травми.
У разі, якщо травма спричинена діями противника, службове розслідування обставин отримання травми (поранення, контузії, каліцтва) не проводиться.
В інших випадках проведення службового розслідування можливе, проте не є обовʼязковим.
Довідку складають протягом 5 днів з дня отримання поранення та протягом 5 днів скеровують до закладу охорони здоров’я.
Що стосується поліцейських, то довідка про обставини травми поліцейським не видається. За фактом отримання поранення у відповідному органі поліції проводиться розслідування нещасного випадку.
Керівник органу поліції не пізніше наступного робочого дня утворює комісію з розслідування нещасного випадку. Термін становить 5 робочих днів з дня утворення комісії, у певних випадках – 1 місяць, а за потреби – може бути подовжений.
За результатами розслідування складається Акт розслідування (спеціального розслідування) нещасного випадку за формою Н-1 (додаток 2), – це основний документ про поранення поліцейського, який надалі потрібно буде подати до М(ВЛ)К.
Чому важливо отримати ці документи?
У цих документах зазначаються умови отримання поранення, місце та час отримання поранення (населений пункт, область) та виключення того, що поранення було отримано під впливом алкогольного чи наркотичного спʼяніння, а також зазначається те, що ви перебували у засобах індивідуального захисту.
Кожен з факторів у цих документах впливає на висновок ВЛК і МСЕК та на розмір одноразової грошової допомоги у разі встановлення групи інвалідності або частини втрати працездатності, а також на встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
Якщо командир військової частини не видає довідку про обставини травми, необхідно скаржитись на бездіяльність до вищого командування, якому підпорядкована частина.
Скористайтеся нашим шаблоном рапорту нижче.
Якщо ж поліцейському не видали акт розслідування нещасного випадку за формою Н-1, необхідно звернутися до керівника органу поліції. У разі відмови, зверніться зі скаргою до обласного управління поліції або Міністерства внутрішніх справ.