logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Евакуація
2

Лікування та виплати

Ми рекомендуємо за можливості особисто повідомляти свого безпосереднього командира про місце вашого лікування, переведення між лікувальними закладами, виписку, оформлення відпустки для лікування. Також обовʼязково зберігайте всі медичні довідки, виписні та перевідні епікризи та слідкуйте аби не було проміжку між лікуванням. 
При цьому статтею 262 Статуту внутрішньої служби визначено, що начальник військового закладу охорони здоров’я зобов’язаний за п’ять днів до виписки військовослужбовців повідомити про це командира військової частини, з якої вони прибули. У день виписки із військового закладу охорони здоров’я військовослужбовцям видаються відповідні документи і вони самостійно (якщо не прибув супроводжувач із військової частини) скеровуються до військової частини, з якої прибули. Після повернення до військової частини і доповіді безпосередньому командирові (начальникові) військовослужбовці направляються до медичного пункту військової частини, де здають медичні документи; інші документи здаються сержантові із матеріального забезпечення (старшині) роти.
Ми рекомендуємо за можливості передавати всю інформацію своєму безпосередньому командиру також особисто, оскільки через велику навантаженість медичної системи начальники медичних установ не встигають вчасно повідомляти військові частини і для вас є ризик потрапити у СЗЧ
Після евакуації та стабілізації вас скерують до медичного закладу – залежно від стану вашого здоровʼя та ушкоджень. У деяких випадках при незначних ушкодженнях, за рішенням начальника медичної роти, ваше лікування може відбуватися у медичній роті при військовій частині.
Якщо ж ваше поранення вимагає постійного догляду та спеціалізованого обладнання, чи вас екстрено евакуювали з поля бою з тяжкими пораненнями, лікування відбувається стаціонарно – або в військових закладах охорони здоров’я Міноборони (військових госпіталях), або в цивільних медичних установах.
Також лікування можливе і у приватних медичних закладах за умови, що з таким закладом є домовленість про безкоштовну медичну допомогу для військовослужбовців в рамках Програми медичних гарантій НСЗУ, або ж заклад самостійно покриває оплату лікування для військових чи надає знижку.
Щодо можливості лікуватися вдома:
Статтею 256 Статуту внутрішньої служби передбачено можливість для офіцерів та контрактників, за висновком лікаря та погодженням командира військової частини, перебувати на лікуванні вдома.
Ви можете ініціювати переведення до іншого медичного закладу за власним бажанням.
Переведення не є обовʼязком з боку медичного закладу або військової частини, проте можливість зробити це за власним бажанням є. Спершу зверніться із заявою до головного лікаря медичного закладу, де перебуваєте на лікуванні.
Також переведення може відбуватися за рішенням керівників медичних установ. Наприклад, якщо у іншому медичному закладі є необхідні вам медапарати, або є потреба у розвантаженні лікувальної установи.
У тому разі, якщо вас переводять без перерви у лікуванні з одного закладу в інший (наприклад, із цивільної лікарні до військового госпіталя або ж до іншого відділення), вам мають видати перевідний епікриз – коротку виписку з історії хвороби.
Довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) є одним із найважливіших документів, адже саме в ній зазначаються умови отримання поранення (під час виконання обовʼязків військової служби, наприклад), місце та час отримання поранення (населений пункт, область) та виключення того, що поранення було отримано під впливом  алкогольного чи наркотичного спʼяніння, а також зазначається те, що ви перебували у засобах індивідуального захисту.
Кожен з факторів у цій довідці впливає на висновок ВЛК і МСЕК та на розмір одноразової грошової допомоги у разі встановлення групи інвалідності або частини втрати працездатності, а також на встановлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни.
Важливо! У разі, якщо травма (поранення, контузія, каліцтво) військовослужбовця спричинена діями противника, службове розслідування обставин отримання військовослужбовцем травми (поранення, контузії, каліцтва) не проводиться. 
У інших випадках проведення службового розслідування можливе, проте не є обовʼязковим.
Довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) складається протягом п’яти днів з дня його отримання та у такий самий строк направляється до закладу охорони здоров’я або ТЦК та СП.
Якщо ви належите не до ЗСУ, а іншого військового формування то документом про отримання поранення(травми,контузії,каліцтва) може бути Акт про нещасний випадок.
Приклад документу який треба отримати у в/ч:
Якщо командир військової частини не видає довідки про обставини травми, необхідно скаржитись на бездіяльність до штабу оперативного командування, якому підпорядкована частина, або до Військової служби правопорядку.
Окрім цього, варто звернутися до командира з рапортом про отримання довідки про обставини поранення. Рапорт обовʼязково необхідно зареєструвати у частині самостійно (у частині мають поставити вхідний номер та дату прийняття рапорту) або відправити поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення на вашу частину. Обовʼязково зробіть собі копію рапорту для підтвердження того, що ви з ним зверталися. 
У разі відмови видати вам довідку про обставини поранення вимагайте від командира надати вам письмову відмову на ваш рапорт з поясненням причин відмови. Зверніться зі скаргою до штабу оперативного командування або до ВСП протягом місяця з дня видачі відмови. А також не забудьте долучити її до скарги. У разі якщо відмову вам не дали, вам потрібно скаржитися на бездіяльність командира, долучивши до скарги копію вашого рапорту.
Приклад документів, які можна використовувати:
Для отримання матеріальної допомоги вам потрібно подати рапорт на свого безпосереднього командира. 2023 року, згідно з дорученням міністра оборони, ці кошти у розмірі місячного грошового забезпечення один раз на рік виплачуються, якщо ви:
отримали поранення на завданні під час воєнного стану. отримали інвалідність внаслідок поранення (контузії, травми, каліцтва), повʼязаного із захистом Батьківщини;. ви безперервно перебуваєте на лікуванні, реабілітації або у відпустці для лікування у звʼязку з хворобою, повʼязаною із захистом Батьківщини (більше 30 днів поспіль), внаслідок травм, захворювань нервової, серцево-судинної систем, опорно-рухового апарату та інших захворювань органів і систем з тяжким перебігом або наслідками, що потребують проведення багатоетапного хірургічного лікування, протезування втраченої кінцівки (кінцівок), органів, індивідуального ендопротезування, трансплантації догляду, протирецидивного лікування з довготривалим застосуванням дорогих лікарських засобів.
Приклад документів, які можна використовувати:

Додаткова грошова винагородав розмірі 100 000 грн

  • • Під час дії воєнного стану додаткову винагороду у 100 000 гривень можна отримати у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, якщо ви безперервно перебуваєте на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), – з дня отримання такого поранення, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (у тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого).
  • • Якщо ви перебуваєте у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії, виплата додаткової винагороди здійснюється в розмірі 100 000 грн в розрахунку на місяць пропорційно до часу перебування в такій відпустці.
  • • Обовʼязковою умовою для отримання виплати під час перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення є привʼязка вашого поранення до категорії “тяжке” (класифікатор розподілу травм та поранень за ступенем тяжкості зазначеному в Наказі МОЗ України від 04.07.2007 року №307).
  • Якщо ваше лікування триватиме понад чотири місяці, обовʼязково тримайте контакт з вашим безпосереднім командиром та повідомляйте військову частину шляхом надання висновку ВЛК, що ваше лікування продовжується, аби вам було продовжено нарахування грошового забезпечення.
    Приклад документів, які можна використовувати:
    Грошове забезпечення за останніми займаними посадами виплачується за період звільнення від виконання службових обов’язків у зв’язку з хворобою та перебуванням на лікуванні в лікарняних закладах та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою (відпустці за станом здоров’я) (далі - відпустка для лікування у зв’язку з хворобою), але не більше чотирьох місяців із дня вибуття з військової частини (крім випадків, передбачених чинним законодавством України, більш тривалих строків перебування на лікуванні).
    Грошове забезпечення після чотирьох місяців безперервного перебування на лікуванні в лікарняних закладах виплачується на підставі висновку лікарняного закладу (військово-лікарської комісії), рішення командира військової частини про продовження перебування в лікарняних закладах та відповідно до вимог чинного законодавства.
    Якщо ви виведені поза штат через тривале лікування, нарахування грошового забезпечення здійснюється в розмірі грошового забезпечення, яке ви отримували за займаними посадами до зарахування в розпорядження, але не більше ніж два місяці.
    Якщо щодо вас не ухвалюють кадрове рішення протягом двох місяців з поважних причин (відсутність рівнозначних посад, бажання подальшого проходження військової служби, наявність сімейних та інших обставин), грошове забезпечення виплачується в розмірі, яке  отримували за займаною посадою до зарахування в розпорядження, за рішенням Міністра оборони України.
    Грошове забезпечення військовослужбовцям після перебування у розпорядженні понад два місяці виплачується в розмірі окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, за винятком випадків продовження строків виплати за рішенням Міністра оборони України.
    При виписці ви маєте отримати від лікувального закладу:
  • • виписку із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого («виписний епікриз») оформлену начальником відділення за підписом начальника госпіталя (медичного закладу)
  • • постанову або довідку ВЛК та свідоцтво про хворобу (за умови проходження ВЛК)
  • • медичну картку військовослужбовця
  • • форму 100, довідку про обставини травми (якщо ці документи подавалися на ВЛК)
  • • усі наявні медичні документи - результати обстежень та аналізів, мрт, виписки і тд.

  • а) з військово-медичної установи
    Начальник військового закладу охорони здоров’я зобов’язаний за п’ять днів до вашої виписки повідомити про це командира військової частини, з якої ви прибули. У день виписки із військового закладу охорони здоров’я вам видадуть відповідні документи і ви самостійно (якщо не прибуде супроводжувач із військової частини) їдете до військової частини, з якої прибули, щоб не було проблем із ВСП. 
    Проте на практиці військові госпіталі не встигають робити такі довідки, тому достатньо показати ВСП виписний епікриз з датою виписки та продовольчий атестат (якщо він був).
    б) з цивільного або приватного медичного закладу 
    Ви маєте повідомити свого безпосереднього командира про дату вибуття з медичного закладу. Під час прямування до частини чи додому для оформлення відпустки для лікування через ТЦК та СП виписка з цивільного або приватного медичного закладу буде достатнім підтвердженням для ВСП про ваше лікування.
    У день прибуття до військової частини зробіть доповідь своєму безпосередньому командиру та надайте всі медичні документи до медичної роти військової частини.
    Зважайте на час, який ви витратили на дорогу. Це мають бути розумні строки, оскільки чіткої кількості днів, які можуть надаватися військовому на дорогу, немає. Якщо немає квитків чи зʼявилися інші обставини, які подовжують ваш час на дорогу до частини, повідомляйте про це одразу безпосереднього командира.
    arrow-iconПопередній
    © 2023 Розроблено BuildApps