logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Комісія та відпустка
2

Визначення придатності

Якщо ви військовий НГУ чи ДПСУ
Після завершення відпустки на лікування військовий НГУ або ДПСУ зобовʼязаний зʼявитись у військову частину. Для ініціювання процесу проходження МВ(Л)К на визначення ступеня придатності необхідно подати відповідний рапорт. Цей рапорт може бути або погоджений або не погоджений. У разі відмови військовий може або подати рапорт повторно, або звернутись за юридичною допомогою для оскарження дій військової частини.
У разі погодження в/с переходить в статус очікування документів, необхідних для проходження МВ(Л)К, та адреси медичного закладу. Очікування може відбуватись або у військовій частині, або поза її межами за погодженням з командуванням в/ч.
Після отримання документів та адреси вас направляють до медичного закладу для проходження МВ(Л)К на визначення ступеня придатності. Якщо на момент проходження комісії МВ(Л)К ви вже отримали результати службового розслідування, комісія встановлює причинний звʼязок захворювання. У випадку відсутності результатів розслідування, постанова МВ(Л)К щодо ступеня придатності до військової служби буде видана без встановленого причинного звʼязку захворювання. У такому разі для його отримання вам необхідно буде пройти МВ(Л)К повторно після отриманих результатів службового розслідування.
Якщо висновок ВЛК звучить так:
  • “Придатний до військової служби”.
  • У такому разі ви повертаєтеся до своєї військової частини.
  • “Непридатний до військової служби”
  • У такому разі ви підлягаєте звільненню з військової служби. У разі визнання вас непридатним до військової служби, документи про звільнення від ВЛК надсилаються посадовій особі, яка видає наказ про звільнення, до виписки із закладу охорони здоров’я.
    Одночасно з цим у день виписки (закінчення медичного огляду) комісія приймає постанову (довідку) про звільнення вас від виконання службових обов’язків за станом здоров’я на строк, необхідний для оформлення звільнення, але не більше 30 календарних днів.
    У випадку відсутності наказу про звільнення від частини, вам необхідно подати рапорт на звільнення, до рапорту долучіть документи, що підтверджують підстави для звільнення (постанова ВЛК). Після видання наказу про звільнення ви здаєте справи та посаду і виключаєтесь зі списків військової частини.
    У разі відмови у достроковому звільненні з військової служби за станом здоров’я, рішення повідомляється із зазначенням причини відмови. Таке рішення ви можете оскаржити в судовому порядку шляхом подання позовної заяви.
  • “Непридатний з переоглядом через 6-12 місяців”
  • У цьому випадку ви також підлягаєте звільненню зі служби, проте на певний, вказаний у висновку, термін.
    Одночасно з цим у день виписки (закінчення медичного огляду) комісія приймає постанову (довідку) про звільнення вас від виконання службових обов’язків за станом здоров’я на строк, необхідний для оформлення звільнення, але не більше 30 календарних днів.
  • “Непридатний за військовою спеціальністю” (лише для ДПСУ)
  • Постанова про придатність (непридатність) до служби за військовою спеціальністю приймається за такою формою: «На підставі статті ____ графи _____ Розкладу хвороб та графи _____ Таблиці ___ додаткових вимог придатний (непридатний) до _________ (вказати)».
    Щодо військовослужбовців Держприкордонслужби, визнаних ВЛК непридатними до служби за військовою спеціальністю одночасно приймається постанова про придатність до військової служби.
    Якщо вас визнано непридатним до служби за вашою спеціальністю, ви підлягаєте переведенню на іншу посаду.
    Якщо ви поліцейський
    Висновок ВЛК може бути таким:
  • 1. Придатний до служби в поліції на посаді ____________________
  • 2. Непридатний до служби в поліції на посаді ___________________
  • 3. Придатний до служби в поліції, непридатний до служби на посаді
  • 4. Придатний до служби в поліції
  • Непридатний до служби в поліції.
    Що робити, якщо ви не погоджуєтеся з висновком ВЛК?
    У разі незгоди з рішення ВЛК чи для оскарження дій (бездіяльності) ВЛК скарга подається до ЦВЛК (для ДПСУ) або ЦМ(ВЛ)К (для НГУ та поліцейських) або до суду.
    Термін оскарження первинної постанови ВЛК – 1 місяць.
    У заяві на оскарження  варто просити:
    - визнати неправомірним та скасувати висновок ВЛК/М(ВЛ)К від ДАТА року № НОМЕР про придатність до військової служби
    - призначити новий медичний огляд у ВЛК/М(ВЛ)К 
    - розглянути питання про непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку у зв’язку з наявними захворюваннями та незадовільним станом здоров’я.
    Оскаржити рішення ВЛК через адміністративну позовну заяву до суду можна не пізніше шести місяців від дня, коли ви дізналися (або повинні були дізнатися) про порушення свого права (тобто від дня, коли висновок був виданий установою).
    Якщо термін перевищує шість місяців, суду необхідно буде надати підтвердження поважних причини, які завадили звернутися до суду раніше (наприклад, довідка про участь у бойових діях або ж просто військова служба). 
    Пам’ятайте, що звернення з позовною заявою до суду щодо оскарження постанови ВЛК/М(ВЛ)К не зупиняє її виконання. Отож, рішення ВЛК/М(ВЛ)К (у формі постанови) є чинним та підлягає виконанню, поки суд не визнає його протиправність.
    Єдиного прикладу зразка позовної заяви для усіх можливих ситуацій не існує. Позовні вимоги відрізняються залежно від кожного випадку, крім того, позови щодо оскарження ВЛК необхідно доповнювати відповідними клопотаннями. Тому у процесі оскарження постанов ВЛК через суд рекомендуємо звертатися до юриста або адвоката.
    arrow-iconПопередній

    Зміст

    © 2024 Розроблено BuildApps