logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
4

Втрата зброї

Позбавлення волі на строк від 2 до 5 років.
Ні, лише втрата внаслідок порушення правил зберігання зброї або іншого військового майна. Втрата зброї у бойових діях чи інших форс-мажорних обставинах законо не карається.
Варто якнайшвидше зробити доповідь своєму безпосередньому командиру. 
По можливості зберіть та зберігайте докази (відео- аудіодокази тощо) того, що втрата зброї трапилася у бойових діях або внаслідок інших обставин, які не залежали від вас. Якщо є свідки цього, візьміть їхні контакти.
Після повернення з сектору військовому потрібно взяти витяг з бойового розпорядження (щоб підтвердити своє перебування у відповідному секторі у той час). 
Окрім цього, у частині потрібно взяти підтвердження ситуації, внаслідок якої боєць втратив зброю (наприклад, витяг з журналу обстрілів, журналу бойових дій тощо). Такі дані надаються командиру.
  • 1. Безпосередній командир військовослужбовця зобовʼязаний доповісти про це вищому командиру.
  • 2. Командир в/ч видає наказ про призначення службового розслідування для встановлення обставин втрати або знищення військового майна.
  • 3. Протягом 1 місяця проводиться службове розслідування. За потреби його можуть продовжити ще на 1 місяць. За його результатами командир в/ч видає наказ про його результати.
  • 4. Комісія із списання військового майна встановлює причини списання майна, визначає його залишкову вартість, встановлює винних осіб (за наявності) та складає акт, що затверджується командиром в/ч.
  • 5. Виходячи з вартості майна та його номенклатури, командир в/ч або сам видає інспекторське посвідчення, або направляє клопотання про його отримання разом із пакетом документів за підпорядкованістю вище через відповідну службу забезпечення. Клопотання з пакетом документів має бути направлено посадовій особі вищого рівня не пізніше 15 днів після видання наказу про результати розслідування або надходження до в/ч рішення суду.
  • 6. Посадові особи вищого рівня розглядають клопотання і затверджують інспекторські посвідчення або призначають повторне розслідування протягом 30 днів з дня надходження клопотання.
  • 7. Після отримання затвердженого інспекторського посвідчення в/ч списує військове майно з обліку шляхом внесення запису до книги обліку втрат, книги обліку нестач.
  • arrow-iconПопередній
    © 2024 Розроблено BuildApps