logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
2

Самовільне залишення частини

Так, якщо вироком суду військовослужбовцю призначено покарання у вигляді позбавлення волі, обмеження волі або позбавлення військового звання.
Ні, особи які самовільно залишили військові частини позбавляються додаткової винагороди за місяць, у якому здійснено порушення, та за весь період самовільного залишення військової частини, включаючи місяць повернення, оголошеного наказом командира (начальника).
Ні, сам факт недозволеного залишення частини є закінченим злочином. Проведений у СЗЧ місяць чи півроку не впливають на існування кримінальної відповідальності. Єдине, на що впливатиме цей строк - це строк покарання. Суд бере до уваги усі обставини та залежно від них розраховує строк, на який порушник буде позбавлений волі. А тому це в інтересах військовослужбовця якомога раніше повернутися до частини.
На жаль, ні. У звʼязку з нещодавніми змінами, внесеними в Кримінальний кодекс, тепер суд, незважаючи на поважні обставини, не має права призначити менше покарання, ніж передбачене кодексом.
Позбавлення волі на строк від 5 до 10 років.
Якщо ви покинули частину, намагайтеся якнайшвидше повернутися назад. Обовʼязково попередьте свого командира про те, де ви перебуваєте та повідомте, коли прибудете до частини. У такому разі командир знатиме, що ви якнайшвидше повернетеся, а тому є ймовірність, що вас не подадуть у СЗЧ.
Проте, якщо вас таки подали в СЗЧ, досудове розслідування було проведено, а справу передали до суду, то єдиний шлях уникнути відповідальності - це отримати виправдувальний вирок. В іншому разі на військовослужбовця чекатиме відповідальність від 5 до 10 років позбавлення волі.
Будь-яке відправлення військовослужбовця з частини командиром повинне письмово фіксуватися. Усний наказ у такому разі має неналежну форму та є дуже ризикованим. Військовослужбовець, який вибуває з частини у відрядження, на завдання, на лікування чи відпустку зобовʼязаний мати при собі на руках відповідні документи про це. 
Інакше є ризик притягнення до відповідальності за СЗЧ.
Дезертирство, на відміну від СЗЧ, має мету ухилитися від військової служби. У такому разі сторона обвинувачення в суді повинна довести наявність цієї мети у військовослужбовця. 
В іншому випадку, без наявності цієї мети, дезертирство перетворюється на СЗЧ. 
arrow-iconПопередній
© 2023 Розроблено BuildApps