logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1

Контроль лікування та перші дії після ампутації

Переконайтеся, що лікар-хірург узгодив своє рішення про ампутацію та визначення її рівня з іншими фахівцями:
 • • протезистом – обовʼязково узгодити довжину ампутації для врахування сучасних протезних можливостей для вашого випадку; 
 • • судинними хірургами та хірургами-ортопедами;
 • • ерготерапевтами та фізичними терапевтами.
 • Військовий та його близькі повинні бути поінформовані про види операцій, технології протезування та методи реабілітації. 
  У лікувальному закладі має бути розроблений план реабілітації, який врахує потреби пацієнта. Зокрема, він має передбачати  методи знеболення, визначення місць надання всієї медичної допомоги та використання допоміжних засобів.
  Переведення не є обовʼязком медичного закладу або вашої військової частини, проте ви можете зробити це за власним бажанням. Для цього треба звернутися із заявою до головного лікаря медичного закладу, де перебуваєте на лікуванні.
  Переведення також може відбуватися за рішенням керівників медичних установ. Наприклад, якщо у іншому медичному закладі є необхідні вам медапарати, або є потреба у розвантаженні поточної лікувальної установи. Переконайтеся, що переведення ініціював саме ваш лікуючий лікар в поточному лікувальному заклад з метою поліпшення вашого стану здоровʼя. Також переглянте профіль лікувального закладу, куди вас переводять. В разі потреби знайдіть та оберіть інший лікувальний заклад і  подати заяву на переведення до нього.
  Зверніть увагу! Військова частина може направити теж в лікувальний або реабілітаційний заклад, але він може не відповідати вашими медичним потребам. Оберіть самостійно лікувальний або реабілітаційний заклад та подайте рапорт командиру.
  Кукса – частина кінцівки, що залишилася після ампутації. Після операціїї її має захищати жорстка або напівжорстка пов’язка, яка має контролювати набряк, допомагати закриттю рани, забезпечувати широкий діапазон рухів і сприяти успішному встановленню протеза.
  Після ампутації нижніх кінцівок за рекомендацією лікаря важливо розпочинати фізичну реабілітацію та отримати допоміжні засоби реабілітації. Лікар має оцінити стабільність загального стану, в тому числі психічного, стабільність кровообігу організму, стан загоєння кукси, ефективність знеболення. 
  Допоміжні засоби реабілітації мають забезпечити в лікувальному закладі (за винятком самого протезу, який фінансується Мінсоцполітики). Це можуть бути колісні крісла, ходунки, милиці, опори для кукси, приліжковий комод та пересувна лавка для ванни. Відповідні заяви на отримання можна завантажити в додатках до Наказу від 06.07.2022  №195
  Після ампутації важливо вміти самостійно доглядати за куксою. Із рекомендаціями можна ознайомитись на ресурсі ProtezHub
  Лікар також має проінформувати про масаж та компресійну терапію для правильного формування рубця. Додаткова інформація щодо масажу та бинтування на ресурсі  ProtezHub 
  Після операції ваш лікар повинен розповісти, як можна зменшити біль. Якщо ампутація сталася під час військових дій або були проблеми зі знеболенням, ви можете обговорити з лікарем медикаментозні методи для заспокоєння болю. Комбінація фізичних методів та ліків допоможе контролювати біль після операції. Вживання алкоголю для знеболювання значно збільшить період загоєння кукси. Може застосовуватись дзеркальна терапія.
  У лікувальному закладі після ампутації вам мають надавати послуги фізичної реабілітації/тренування, а також ознайомити з можливими фізичними вправами та обмеженнями для самостійних вправ. Важливо також самостійно опановувати та бути ознайомленим з додатковими вправами, які рекомендовано фахівцями. Приклади наведені на ресурсі InGenius
  Ви можете перебувати під час лікування вдома, якщо ви є офіцером або проходите службу за контрактом і маєте висновок лікаря на таке лікування (ч.5 ст.256 Статуту внутрішньої служби ЗСУ) та якщо він погоджений з вашим командиром  (ст.12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ) 
   Що для цього потрібно:
 • • Напишіть рапорт на ім’я безпосереднього командира в/ч з проханням клопотати перед вищим командуванням про звільнення вас від виконання обов’язків на підставі довідки лікаря, додати підстави для домашнього лікування (рішення лікаря) з посиланням на Статут внутрішньої служби ЗСУ (Додаток 1)
 • • Безпосередній командир пише у вашому рапорті клопотання за підпорядкованістю до командира військової частині про задоволення прохання зазначеного вами в рапорті
 • • Отримайте рішення про лікування вдома від командира військової частини
 • Цей розділ розроблено спільно з Protez Hub 
  Повна об'єктивна інформація про протезування кінцівок в Україні на одному зручному порталі https://protezhub.com/
  Інформація про Протезування нижніх кінцівок (підготовка, перелік підприємств)
  Інформація про Протезування верхніх кінцівок (підготовка, перелік підприємств)
  Реабілітація при втраті нижніх кінцівок (інформація, поради, гаряча лінія)
  Реабілітація при втраті верхніх кінцівок (інформація, поради, гаряча лінія)
  support-img
  Наступнийarrow-icon
  © 2023 Розроблено BuildApps