logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
3

Проходження ВЛК після ампутації

Військовослужбовці можуть перебувати на лікуванні у військових або цивільних лікувальних закладах, включаючи лікувальну відпустку, не більше ніж 4 місяці. Після цього потрібно пройти ВЛК для визначення ступеня придатності до військової служби.
Під час воєнного стану при цивільних медичних закладах створено цивільні ВЛК для військовослужбовців, де проходить лікування. Ці ВЛК на рівні з постійними ВЛК мають право провести медичний огляд з визначенням придатності в тому числі. Військовослужбовці можуть бути оглянуті ВЛК залежно від місця лікування або відпустки. Можна запросити направлення ВЛК за місцем лікування, указавши це в рапорті.
Рішення та формулювання висновків ВЛК є важливою частиною для отримання протеза, а також додаткових засобів реабілітації. У висновку ВЛК має бути окремо вписано формулювання щодо потреб протезування/ортезування, а також обовʼязково зазначені додаткові засоби реабілітації, які потрібні будуть після ампутації до отримання постійного протеза.
Формулювання висновку ВЛК має містити слова – “потребує протезування
+ (уточнення локалізації та довжини), до прикладу - “лівої нижньої кінцівки на рівні середньої третини гомілки”
+ (уточнення необхідних протезів та їх комплектувальних виробів), до прикладу - “протез основний, протез для купання, чохли, силіконовий лайнер”.
У разі більше ніж однієї ампутації кінцівки – вписано окремо для кожного випадку. 
Перший шлях - від командира військової частини після повернення з лікування або відпустки за станом здоровʼя
Другий шлях - у тому медичному закладі, де перебуваєте на лікуванні. Перед закінченням лікування зверніться до вашого лікаря.
Третій шлях - через ТЦК та СП
Важливо: ви можете отримати направлення на ВЛК у звʼязку з погіршенням стану вашого здоровʼя навіть якщо ви не отримали поранення, але бажано аби вашому рапорту на ВЛК передували звернення до медроти частини з скаргами на стан здоровʼя та рапорт на лікування.
Відповідно до положень Статуту внутрішньої служби, на стаціонарне лікування поза розташуванням в/ч військові направляються за висновком лікаря військової частини, а для подання невідкладної допомоги за відсутності лікаря - черговим фельдшером (санітарним інструктором) медичного пункту з одночасним доповіданням про це начальникові медичної служби і черговому військової частини. До лікувальних закладів хворі доправляються у супроводі фельдшера (санітарного інструктора) (п. 260).
Отримати у в/ч, головного лікаря військового госпіталю:
Цей розділ розроблено спільно з Protez Hub 
Повна об'єктивна інформація про протезування кінцівок в Україні на одному зручному порталі https://protezhub.com/
Інформація про Протезування нижніх кінцівок (підготовка, перелік підприємств)
Інформація про Протезування верхніх кінцівок (підготовка, перелік підприємств)
Реабілітація при втраті нижніх кінцівок (інформація, поради, гаряча лінія)
Реабілітація при втраті верхніх кінцівок (інформація, поради, гаряча лінія)
support-img
arrow-iconПопередній
© 2023 Розроблено BuildApps