logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
7

Протезування за кордоном та за рахунок фондів

Протезування за кордоном застосовується лише в окремих складних випадках – наявність множинних ампутацій, ампутацій без кукси тощо.
Наразі галузь протезування та ортезування для надання високоякісної допомоги військовим активно розвивається. Значний внесок у високу якість протезних виробів зроблено завдяки впровадженню широкого спектра комплектувальник виробів різної функціональності іноземного виробництва. Ці вироби відповідають потребам пацієнтів з різними можливостями: від коротких обмежених відстаней до здатності вільно переміщатись будь-якими місцевостями та займатись спортом. Наразі впроваджено в практику протезування різні комплектувальні вироби імпортного виробництва: колінні вузли;безшарнірні штучні стопи; компоненти до функціональних протезів верхніх кінцівок.
Процедура протезування за кордоном є ресурсозатратною, також потрібно буде забезпечити постійне сервісне обслуговування вже на території України, в перший рік протез слід регулярно підлаштовувати, оскільки об'єм і форма кукси змінюється. 
Таке протезування здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 518.
Трапляються випадки, коли особі потрібен протез/ортез підвищеної функціональності, наприклад для занять спортом, які не виробляються в Україні. Коштом держави надання таких виробів підвищеної функціональності та/або спеціальних виробів для занять спортом за технологіями виготовлення здійснюється закордонним надавачем спеціалізованої допомоги лише у разі відсутності в Україні спеціалістів, які мають відповідну кваліфікацію і позитивний практичний досвід виготовлення конструкцій (технологій) таких виробів.
У цьому випадку вартість протезування (ортезування) однієї кінцівки не може перевищувати 900 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на момент укладення договору протезування. У 2023 році ця сума становить не більше 2 330 100 грн.
Розмір грошової допомоги на протезування та/або ортезування кінцівки спеціальними виробами для занять спортом не може перевищувати 300 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (без урахування податку на додану вартість), тобто у 2023 році ця сума становить 776 700 грн.
Сумарний розмір грошової допомоги на заміну приймальної гільзи (куксоприймача), обслуговування та ремонт протезно-ортопедичного виробу чи спортивної кінцівки не може перевищувати 70% вартості виробу, і не може перевищувати 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Які документи потрібні?
  • 1. Заява з проханням розгляду питання щодо протезування/ортезування за кордоном (пишеться у довільній формі);
  • 2. копія паспорта;
  • 3. копія ідентифікаційного коду;
  • 4. направлення від органів соцзахисту населення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації;
  • 5. рішення ВЛК, де вказано про потребу у протезуванні/ортезуванні;
  • 6. витяг з історії хвороби;
  • 7. фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів;
  • 8. витяг з наказу командира в/ч або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), або копія іншого документа з відомостями про участь в заходах забезпечення оборони;
  • Якщо потрібен виріб для занять спортом, до зазначених документів потрібно додати: 
  • 1. висновок щодо забезпечення спеціальним виробом для занять спортом за формою, виданий лікарем фізичної та реабілітаційної медицини або лікарем-ортопедом-травматологом закладу охорони здоров’я, реабілітаційної установи, який має відповідну кваліфікаційну підготовку, про можливість використання спеціального виробу для занять спортом, для систематичних занять відповідним видом спорту з урахуванням результатів оцінювання функціональних можливостей учасника бойових дій з порушеннями функцій кінцівки або кінцівок, проведеного під час протезування;
  • 2. лист Міноборони, МВС, Мінветеранів або Мінмолодьспорту щодо необхідності забезпечення спеціальним виробом для занять спортом учасника бойових дій, який систематично займається відповідним видом (відповідними видами) спорту, у разі повторного забезпечення спеціальним виробом для занять спортом – підтвердний документ про участь у спортивних змаганнях всеукраїнського або міжнародного рівня.
  • Розгляд документів щодо питання у протезування/ортезування учасника бойових дій здійснює Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю або його територіальне відділення протягом 25 робочих днів з дати отримання документів.
    Фонд ухвалює рішення щодо доцільності протезування (ортезування) за кордоном, вибору закордонного надавача послуг і розміру витрат.
    Фонд укладає із закордонним надавачем спеціалізованої допомоги та учасником бойових дій письмовий тристоронній договір.
    Для оплати проїзду, проживання та харчування учасника бойових дій та його супроводжувача (у разі потреби), послуг перекладача (у разі потреби) за кордоном Фонд перераховує кошти на рахунок учасника бойових дій або закордонного надавача спеціалізованої допомоги відповідно до умов договору.
    Для остаточного розрахунку учасник бойових дій або його законний представник протягом 10 робочих днів після повернення з-за кордону подає Фонду відповідні підтверджувальні документи.
    Якщо ви плануєте отримати або раніше отримали протез коштом благодійних фондів (у тому числі за кордоном), є можливість обслуговувати його коштом держави. Потрібно поставити його на облік в Централізованому банку даних осіб з інвалідністю. 
    Для цього: 
  • • Визначити вид протеза в будь-якій організації що займається протезуванням. Потрібно отримати довідку про тип протеза.
  • • зареєструвати протез в ЦБІ через орган соцзахисту населення або ЦНАП, або самостійно в кабінеті ЦБІ
  • Наразі вже існують механізми післягарантійного ремонту протеза у співпраці з Фондом соціального захисту осіб з інвалідності. Для цього заповнюється окреме інформаційне повідомлення, з яким можна ознайомитись та завантажити на сторінці Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 
    У разі, якщо ви обрали такий шлях протезування (не за державні кошти), висновок ВЛК для протезування коштом благодійних організацій є не обовʼязковим. Проте зауважимо, що його все одно потрібно мати для майбутнього оформлення статусу особи з інвалідністю внаслідок війни та отримання всіх належних виплат.
    Цей розділ розроблено спільно з Protez Hub 
    Повна об'єктивна інформація про протезування кінцівок в Україні на одному зручному порталі https://protezhub.com/
    Інформація про Протезування нижніх кінцівок (підготовка, перелік підприємств)
    Інформація про Протезування верхніх кінцівок (підготовка, перелік підприємств)
    Реабілітація при втраті нижніх кінцівок (інформація, поради, гаряча лінія)
    Реабілітація при втраті верхніх кінцівок (інформація, поради, гаряча лінія)
    support-img
    arrow-iconПопередній
    © 2023 Розроблено BuildApps