logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Родини полонених
1

Родини полонених

До яких органів звертатися?

Сконтактуйте з колегами по службі

Сконтактуйте з колегами по службі, які можуть бути поряд, із безпосереднім командиром, командиром частини. Уточніть останнє місцеперебування військового/ї та обставини, після яких він/вона зникли. Також зверніться до ТЦК та СП, яким мобілізувався військовий/а, – з‘ясуйте, чи є повідомлення від частини про підтвердження статусу військовополоненого.

Зателефонуйте до гарячої лінії

Зверніться до Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин за телефоном гарячої лінії 0 800 339 247 з понеділка по п’ятницю з 9:00-18:00.

Зверніться до поліції та напишіть заяву про розшук особи

Після того, як заяву зареєструють, отримайте номер кримінального провадження. Реєстрація має відбуватись протягом 24 годин з моменту звернення. Від близьких родичів (батько, мати, дитина) можуть братись ДНК-матеріали для подальшого проведення ДНК-експертизи. Далі такі справи передаються до СБУ для досудового розслідування. Зверніться до СБУ і дізнайтеся прізвище слідчого у справі для взаємодії.

Національне інформаційне бюро

Зверніться до Національного інформаційного бюро на “гарячу лінію” 1648 та подайте усю відому інформацію‍
Телеграм-бот https://t.me/nib_uncp_bot

МКЧХ та електронна форма

Зверніться до МКЧХ та заповніть електронну форму:Українською https://familylinks.icrc.org/form/uru-webform-ua,Російською https://familylinks.icrc.org/form/uru-webform-ru,Англійською https://familylinks.icrc.org/form/uru-webform-enЕлектронною поштою: ctabureau@icrc.org або за телефоном зручною для вас мовою:+41 22 730 3600 (дзвінки безкоштовні для абонентів Київстар, для абонентів інших операторів наразі плата стягується згідно з тарифами оператора)Якщо ви в Україні, можете зателефонувати безкоштовно за номером +380 800 300 155.

Координаційний штаб

Зверніться до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Телефони:
0 800 300 176 (Харків),
0 800 300 529 (Київ)
0 800 200 202 (Миколаїв)
0 800 200 606 (Вінниця);
Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com
Телеграм:  t.me/Koord_shtab

Пошуки самостійно

Використовуйте українські ресурси для пошуку особи самостійно: https://telegra.ph/Telegram-05-25-12https://telegra.ph/Official-05-25

Зверніться до:

Служби безпеки України

Зверніться до СБУ із заявою, в якій опишіть відомі дані. До неї додайте документи, що підтверджують вашу особу та ті, що підтверджують, що ви є рідною людиною із ймовірно полоненим/ою. Отримайте номер кримінального провадження (його реєстрація має відбуватись протягом 24 годин від звернення)

Національного інформаційного бюро

Зверніться до Національного інформаційного бюро на “гарячу лінію” 1648 та подайте усю відому вам інформацію

Міжнародного комітету Червоного Хреста

Зверніться до МКЧХ для реєстрації справи військовополоненого та надайте їм усю відому інформацію. Зробити це можна особисто або за офіційними телефонами: 0 800 300 155 (Київ). За результатами звернення, ви маєте отримати номер справи, за цим номером звертайтеся для отримання додаткової інформації у справі.

Мінреінтеграції

Зверніться до Мінреінтеграції із заявою про встановлення факту позбавлення особистої свободи. Від цього в подальшому будуть залежати усі виплати для полонених військовослужбовців.

Важливо

 • • Не поширюйте у соціальних мережах світлин захисника/ці з останнього місця його/її перебування (зникнення) та не вказуйте номер військової частини
 • • В усіх державних та міжнародних органах заяви приймаються лише від родичів. 
 • • Кожен етап є безкоштовним, не потрібно сплачувати ніяких коштів.
 • • Не довіряйте особисту інформацію третім особам, звертайтесь лише до перевірених джерел. Перше джерело необхідної інформації – військова частина або ТЦК та СП 
 • • Не створюйте кілька заяв в одному органі щодо одного і того самого питання, оскільки це ускладнить реєстрацію та розгляд справи
 • Пільги та гарантії для членів сімей полонених

  Зберігається виплата грошового забезпечення в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інші його види з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення, а також додаткова винагорода в розмірі до 100 тисяч грн пропорційно участі у бойових діях 
  Хто може отримувати грошове забезпечення полоненого?
  1.         дружина/чоловік;
  2.      у разі її/його відсутності – повнолітні діти, які проживають разом з нею/ним, або законні представники (опікуни, піклувальники) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства - незалежно від віку);
  3. особи, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батьки військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей. 
  Важливо: Дія цього пункту не поширюється на членів сімей військовослужбовців, які добровільно здалися в полон, самовільно залишили військові частини (місця служби) або дезертирували зі Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.
  Протягом якого періоду здійснюється виплата грошового забезпечення?
  Із дня захоплення в полон до повного з’ясування обставин такого захоплення.
  У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.
  Виплачується також додаткова винагорода 100 тисяч гривень на період дії воєнного стану.

  Як звернутись для отримання виплат?

  Подайте заяву членів сімей військовослужбовця на ім’я командира (начальника, керівника) військової частини (установи, організації).
  До заяви треба додати:
  1) копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
  2) довідку про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
  3) копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
  4) копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
  5) копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, - копія сторінки паспорта з такою відміткою).
  За отриманням грошового забезпечення членам сімей можна звернутись до дня звільнення військовослужбовців, захоплених у полон.
  Командир має розглянути заяву протягом 15 днів.

  Які є підстави для відмови у виплаті грошового забезпечення?

  Передбачено декілька підстав, які обов’язково оформлюються письмово:
  1.         подання заяви особами, не визначених порядком;
  2.         подання не в повному обсязі документів; (після доповнення пакету документів можливе повторне звернення)
  3.         подання заяви з порушенням строків, визначених порядком;
  4.         з’ясування обставин щодо добровільної здачі військовослужбовця в полон, самовільного залишення військової частини (установи, організації), місця служби або дезертирування.
  Важливо: У рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначаються її підстави
  Право на отримання щорічної державної грошової допомоги мають члени сімей під час перебування особи в місцях несвободи.Сума щорічної грошової допомоги становить 100 000 грн за кожен рік перебування в полоні.

  Куди і як звернутись для отримання грошової допомоги?

  Звернутися до військової частини із заявою про переоформлення виплати грошового забезпечення військовослужбовця, який зник безвісти. Це робиться відповідно до Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 884.
  Далі необхідно подати заяву до Мінреінтеграції. 
  До заяви додаються:
  1. Копія документа, що посвідчує особу заявника. 
  2. Довідка з реквізитами особового рахунка, відкритого в банківській установі. 
  3. Відомості або документи, що підтверджують факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України в поточному році.
  Для дітей зниклих полонених військовослужбовців передбачено позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання.
  Перебування одного з близьких родичів в полоні (офіційно) не є підставою для відстрочки. Якщо близька особа вважається безвісті зниклим/ою, тоді підстава для відстрочки буде.
  Підстави для відстрочки визначені статтею 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":
  Відповідно до цієї статті призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають:
  - жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.
  Рекомендуємо ознайомитися й з іншими підставами для надання відстрочки, які передбачені у ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
  Національне інформаційне бюро (НІБ)
  Сайт: nib.gov.ua .
  Телефони: 1648; +38 044 287 8165 (цілодобово)
  Телеграм-бот: t.me/nib_uncp_bot
  Електронна пошта: nib.uncp.info@gmail.com
  Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими
  Телефони:0 800 300 176 (Харків)0 800 300 529 (Київ)0 800 200 202 (Миколаїв)0 800 200 606 (Вінниця)
  Телеграм-бот: t.me/Koord_shtab
  Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com
  Міжнародний Комітет Червоного Хреста
  Гаряча лінія:+38 0800300155
  Об'єднаний центр з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ
  Телефони:+38 067 650 83 32+38 098 087 36 01Електронна пошта: united.centre.ssu@gmail.com
  Бюро Центрального агентства Міжнародного Комітету Червоного Хреста з розшуку для міжнародного збройного конфлікту в Україні
  Телефони:+41 22 730 3600(Дзвінки безкоштовні для абонентів Київстар, для абонентів інших операторів наразі плата стягується згідно з тарифами оператора)Електронна пошта: ctabureau@icrc.org

  Також рекомендуємо

  для самостійного пошуку заповнити Заявку ініціативи ГУР, які безпосередньо відповідальні за проведення обміну полонених.
  Наступнийarrow-icon
  © 2023 Розроблено BuildApps