logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Родини полонених
3

Родини загиблих

- батьки;
- один із подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;
- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;
- діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття;
-діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти;
-утриманці загиблого (померлого), яким у зв’язку з цим виплачується пенсія.
Це встановлено у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»
У випадку відмови у реєстрації смерті через відсутність документу встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров’я чи судово-медичною установою, необхідно звернутися до місцевого загального суду з позовною заявою про встановлення факту смерті військовослужбовця, оскільки на даний час законом не передбачено іншого порядку, ніж встановлення цього факту в судовому порядку.
Далі з цим рішенням суду потрібно буде звернутися до органів ДРАЦС для отримання свідоцтва про смерть.
Якщо ж все-таки вдасться від військової частини отримати лікарське свідоцтво про смерть, необхідно буде з ним звернутися до органів ДРАЦС та отримати вже свідоцтво про смерть встановленого зразка.
Для отримання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України необхідно звернутися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради.
До заяви необхідно додати:
·   свідоцтво про смерть (копія) або повідомлення про загибель особи;
·   документи про безпосередню участь особи, яка захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, і загинула (пропала безвісти), померла внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, під час безпосередньої участі у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;
·   постанову штатної військово-лікарської комісії відповідного військового формування.Цей порядок затверджений Постановою Кабінету Міністрів України 23 вересня 2015 р. № 740.
Важливо! Наявність посвідчення члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України надає відповідні пільги, визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Рішення приймається органами соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання за місяць від дати подання документів.

Які пільги передбачені родинам загиблих?

1.  безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів;
2.   безплатне першочергове зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
3.   Увага! Пільга зупинена на 2023 рік. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування. 
4.  Користування при виході на пенсію (незалежно від часу виходу на пенсію) чи зміні місця роботи поліклініками та госпіталями, до яких вони були прикріплені за попереднім місцем роботи;
5.  щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів;
6.  першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.
1. 50-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством ;
2. 50-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання. 
3. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 50-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі;
4. 50-процентна знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
5. позачерговий безплатний капітальний ремонт власних жилих будинків і першочерговий поточний ремонт жилих будинків і квартир;
6. позачергове забезпечення жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов;
7.  допомога особам з інвалідністю внаслідок війни і сім'ям загиблих військовослужбовців у будівництві індивідуальних жилих будинків;
8. одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашенням її протягом 10 років починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва. 
9. першочергове право на вступ до житлово-будівельних (житлових) кооперативів, кооперативів по будівництву та експлуатації колективних гаражів, до садівницьких товариств, на придбання матеріалів для індивідуального будівництва і садових будинків, технічне обслуговування та забезпечення стоянками транспортних засобів.
зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.
1. позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.
2. першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту;
3. позачергове обслуговування закладами та установами, що надають соціальні послуги з догляду;
4. вступ поза конкурсом до державних та комунальних закладів вищої та фахової передвищої освіти на спеціальності, підготовка за якими здійснюється за рахунок коштів відповідно державного та місцевих бюджетів.
1. виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи;
2. використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час; одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;
3. переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування в разі ліквідації підприємства, установи, організації.
1) право на отримання разової виплати (раніше - виплата до 5 травня). У 2023 році було внесено зміни щодо строків здійснення виплати, тепер вона відбуватиметься до Дня Незалежності України, а саме до 24 серпня.
2) пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Дружинам (чоловікам) померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
3) Членам сімей осіб виплачується одноразова грошова допомога у зв’язку із загибеллю (смертю) військовослужбовця. Якщо особа у зв’язку із загибеллю (смертю) члена сім’ї одночасно має право на отримання одноразової грошової допомоги, передбаченої цією частиною, та одноразової грошової допомоги відповідно до інших законів України, виплата грошових сум здійснюється за однією з підстав за вибором такої особи. Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги визначається Кабінетом Міністрів України.
  • • батьки;
  • • один із подружжя, який не одружився вдруге;
  • •  діти, які не досягли повноліття;
  • • утриманці загиблого (померлого).
  • Важливо! Особам, які мають право на одноразову грошову допомогу, виплата їхньої частки здійснюється незалежно від реалізації такого права іншими особами. 
    Також, відповідно до редакції статті 16-1 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», що діяла до 25 серпня 2022 року, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мали члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця.
    Відповідно до статті 3 Сімейного кодексу України сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.
    Однак, після цієї дати - 25.08.2022 року, у статтю 16-1 були внесені зміни і тепер на одноразову допомогу можуть претендувати лише:
    батьки, один із подружжя, який не одружився вдруге, діти, які не досягли повноліття, утриманці загиблого (померлого).
    Членам сімей загиблого (померлого), залежно від ситуації, необхідно буде доводити факт спільного проживання та те, що вони перебували на утриманні загиблого (померлого) військовослужбовця.
    ОГД не виплачується громадянам Російської Федерації або Республіки Білорусь та особам, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.
    Відповідно до Постанови КМУ № 168 установлено, що сім’ям загиблих осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 гривень, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів.
    У зв’язку з прийняттям Наказу Міноборони № 45 від 25 січня 2023 року тепер призначена сума ОГД у Міноборони, військовій частині А0515, Державній спеціальній службі транспорту МОУ та підпорядкованих їм військових частинах виплачується поетапно: на першому етапі — 1/5 від призначеної суми ОГД; залишок невиплаченої суми ОГД (4/5 від призначеної суми) — щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.
    Необхідно звернутися до командира військової частини з проханням надати:
    1. витяг з наказу про виключення загиблого зі списку особового складу військової частини;
    2. документ, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військового;
    3. витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця.
    Строк відповіді командира: до 10 днів.
    Після отримання документів від командира військової частини необхідно звернутися до найближчого територіальної центру комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) із заявою про виплату одноразової грошової допомоги, додаючи отримані документи.
    Також, до вищезгаданих документів необхідно додати такі:
    1. копію свідоцтва про смерть військового;
    2. копію лікарського свідоцтва про смерть;
    3. копії сторінок паспорта отримувача одноразової допомоги з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації;
    4. копію свідоцтва про народження загиблого (для виплати допомоги батькам);
    5. копію свідоцтва про шлюб (для виплати дружині);
    6. копію свідоцтва про народження дитини (для виплати дітям);
    7. копію рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (надають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні);
    8. згоду на обробку персональних даних;
    9. довідку про відсутність судимості (можна оформити через https://vytiah.mvs.gov.ua/app/landing).
    У разі оформлення варто долучити посвідчення члена сім’ї загиблого військовослужбовця.
    Спеціальна Комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової допомоги, отримавши документи, має протягом 30 днів ухвалити рішення про призначення компенсації або про відмову у виплаті.
    Рішення про відмову у призначенні ОГД може бути оскаржене в установленому законодавством порядку до суду. У разі звернення отримувача ОГД до суду керівник уповноваженого органу забезпечує участь у судовому засіданні представника уповноваженого органу.
    Так, порядок і умови виплати ОГД у військовій частині А0515, Державній спеціальній службі транспорту та підпорядкованих їм військових частинах визначаються окремими наказами.
    Призначена сума ОГД у Міністерстві оборони України, військовій частині А0515, Державній спеціальній службі транспорту та підпорядкованих їм військових частинах виплачується поетапно:
    1. на першому етапі - 1/5 від призначеної суми ОГД;
    2. залишок невиплаченої суми ОГД (4/5 від призначеної суми) - щомісячно, частками впродовж 40 наступних місяців.

    Пенсія у звʼязку із втратою годувальника

    Право на пенсію в разі втрати годувальника мають непрацездатні члени сімей загиблих, померлих або таких, що пропали безвісти військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, які перебували на їх утриманні.
    Незалежно від перебування на утриманні годувальника пенсія призначається:
    ·  непрацездатним дітям; 
    ·  непрацездатним батькам і дружині (чоловікові), якщо вони після смерті годувальника втратили джерело засобів до існування, а також непрацездатним батькам і дружині (чоловікові) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію та загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби.
    Батьки військовослужбовців, інших осіб, які мають право на пенсію за Законом, які загинули (померли) у період проходження військової служби (виконання службових обов’язків) чи після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку, безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, безпосередньою участю у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченням здійснення зазначених заходів, перебуваючи безпосередньо в районах та у період їх здійснення, мають право на призначення дострокової пенсії за віком, після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років, за наявності страхового стажу не менше 25 років - для чоловіків і не менше 20 років - для жінок.
    Непрацездатними членами сім’ї вважаються:
    1) діти, брати, сестри та онуки, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років. При цьому братам, сестрам та онукам право на пенсію надається у тих випадках, якщо у них немає працездатних батьків;
    2) батьки та дружина (чоловік), якщо вони досягли пенсійного віку встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" або є особами з інвалідністю;
    3) батьки та дружина (чоловік), якщо вони не взяли повторний шлюб військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження служби або померли після звільнення зі служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов’язку, безпосередньою участю в антитерористичній операції або забезпеченням її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах її проведення, безпосередньою участю у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченням здійснення зазначених заходів, перебуваючи безпосередньо в районах та у період їх здійснення, мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", або якщо вони є особами з інвалідністю.
    4) дід і бабуся - при відсутності осіб, які за законом зобов’язані їх утримувати;
    5) дружина (чоловік) або один з батьків чи дід, бабуся, брат або сестра, незалежно від віку і працездатності, якщо вона (він) зайнята доглядом за дітьми, братами, сестрами чи онуками померлого годувальника, які не досягли 8-річного віку, і не працює.
    Пенсію призначають органи Пенсійного фонду України.
    1) членам сім’ї померлого годувальника, якому на момент смерті не було призначено пенсію, необхідно звернутися з відповідною заявою до органів, що призначають пенсії, через уповноважені структурні підрозділи міністерств та інших органів.
    2) якщо померлому годувальнику вже було призначено пенсію, заява подається до органу, що призначає пенсії.
    Важливо! Заява про призначення пенсії для неповнолітніх чи недієздатних членів сім’ї годувальника подається за місцем проживання законними представниками.
    До заяви треба додати:
    1) копію свідоцтва про смерть годувальника;
    2) витяг з наказу про виключення годувальника зі списків особового складу у зв’язку зі смертю;
    3) висновок про обставини загибелі чи смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проходження служби;
    4) довідку уповноважених органів з місця проживання про перебування членів сім’ї на утриманні померлого (загиблого) годувальника або рішення суду про перебування на утриманні;
    5) грошовий атестат, або довідку про розмір грошового забезпечення та довідку про додаткові види грошового забезпечення, які годувальник отримував протягом останніх 24 місяців;
    6) довідку медико-соціальної експертної комісії про визнання годувальника особою з інвалідністю;
    7) копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта;
    8) довідку ВАТ “Ощадбанк” або інший документ, що підтверджує відкриття рахунку, назву та номер відділення ВАТ “Ощадбанк”;
    9) копію паспорта.
    Також, для дітей загиблого годувальника додатково необхідно долучити такі документи:
    1. копію свідоцтва про народження;
    2. довідку з навчального закладу про навчання із зазначенням дати його закінчення, а також про перебування на повному державному утриманні;
    3. довідку лікарсько-консультативної комісії про визнання дитини інвалідом або довідку медико-соціальної експертної комісії про визнання особи інвалідом з дитинства;
    4.  рішення суду про всиновлення.
    Для батьків загиблого годувальника додатково потрібно долучити такі документи:
    1) довідку МСЕК (за наявності групи інвалідності);
    2) копію свідоцтва про народження померлого годувальника або рішення суду про встановлення родинних стосунків.
    Строки розгляду заяви та документів: не пізніше ніж у 10-денний строк з дня їх надходження приймає рішення про призначення або про відмову в призначенні пенсії. 
    Момент призначення пенсії: батькам або дружині (чоловікові) військовослужбовців і пенсіонерів, які набули право на пенсію в разі втрати годувальника, пенсія призначається з дня звернення за пенсією.
    Період призначення: на весь період, протягом якого член сім’ї вважається непрацездатним, а членам сім’ї, які досягли пенсійного віку, — довічно.
    Повідомлення про відмову в призначенні пенсії із зазначенням причини орган Пенсійного фонду України видає (надсилає) заявникові не пізніше ніж протягом 5 днів після прийняття відповідного рішення.
    Якщо годувальник помер/загинув при виконанні обов’язків військової служби пенсія призначається:
    у розмірі 70% грошового забезпечення померлого/загиблого годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї – батька, дружини (чоловіка), або іншого непрацездатного члена сім’ї померлого/загиблого годувальника, якщо право на пенсію має один непрацездатний член сім’ї;
    у розмірі 50% грошового забезпечення померлого/загиблого годувальника на кожного непрацездатного члена сім’ї якщо право на пенсію мають два і більше непрацездатних члени сім’ї (крім батьків, дружини (чоловіка)).
    Якщо годувальник помер/загинув внаслідок нещасного випадку, не пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, пенсія обчислюється в розмірі 30% грошового забезпечення годувальника.
    Розмір пенсії у зв’язку з втратою годувальника обчислюється на підставі наданих до заяви документів та не може бути нижче: 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, – на одного непрацездатного члена сім’ї; 120% – на двох; 150% – на трьох і більше.
    Документом, який підтверджує призначення пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається органом Пенсійного фонду України.
    Члени родин членів добровольчих формувань територіальних громад мають право на отримання одноразової грошової допомоги (далі — ОГД). Адже під час виконання обов'язків тероборони на добровльців поширюється Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», де в статті 16 визначене право на ОГД. До того ж, ці категорії мають право на відповідні статуси, які гарантують отримання допомоги. Так, у статті 13 та 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» визначено пільги для осіб з інвалідністю внаслідок війни й членів сімей загиблих захисників України, зокрема й право на ОГД.
    Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2016 р. № 336 затверджено «Порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності деяких категорій осіб відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”».
    1. Хто може отримати грошову одноразову допомогу
    • батько/матір загиблого (померлого);
    • дружина/чоловік загиблого (померлого);
    • дитина загиблого (померлого);
    • утриманець загиблого (померлого).
    • діти, обоє з батьків яких загинули або зникли безвісти.
    Також є обовʼязкова умова: родичі загиблого не повинні проживати у РФ чи в Білорусі, а також не можуть бути засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність чи пособництво державі-агресору.
    2. Коли можна реалізувати право на отримання ОГД?
    Особи, які мають право на отримання ОГД, можуть реалізувати це право з дня його виникнення. Днем виникнення такого права є дата загибелі (смерті) особи, що вказана у свідоцтві про смерть. Право осіб на отримання ОГД визначається станом на дату загибелі (смерті) особи.
    3. Куди звертатися?
    Члени сім’ї звертаються до Міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера і деяких інших категорій осіб відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
    4. Документи
    Заяву про призначення одноразової грошової допомоги подають у паперовій або електронній формі від кожного повнолітнього члена сім’ї загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги. У разі коли у загиблого/ї залишилися малолітні чи неповнолітні діти, заяву про призначення одноразової грошової допомоги за подає інший з батьків, опікун, піклувальник або інший законний представник.
    Документи, що дають право на призначення одноразової грошової допомоги:
    • посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України;
    • свідоцтво про смерть загиблого/ї (померлого/ї);
    • свідоцтво про народження особи - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого/ї (померлого/ї);
    • свідоцтво про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині/чоловікові;
    • документ, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником або уповноваженою особою - документів, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти таких осіб, оформленого відповідно до законодавства;
    • свідоцтво про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині;
    • документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України;
    • рішення районної, районної у м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення), сільської, селищної ради або суду про встановлення опіки чи піклування над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми загиблих (померлих) осіб;
    • рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджує факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (подають особи, які не були членами сім’ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні).
    У разі коли документи, подання яких передбачено, перебувають у володінні міжвідомчої комісії або містяться в інформаційно-комунікаційних системах, такі документи не подаються, а в заяві зазначаються відомості, необхідні для отримання одноразової грошової допомоги.
    Заява подається особою особисто або через законного представника недієздатної особи, особи, дієздатність якої обмежена, малолітньої або неповнолітньої особи.
    Копії (скановані копії) документів додаються у разі неможливості отримання зазначених у заяві відомостей шляхом доступу до відповідних інформаційно-комунікаційних систем або в автоматичному режимі шляхом електронної інформаційної взаємодії інформаційно-комунікаційних систем через систему електронної взаємодії таких систем.
    До заяви додаються копії (скановані копії)
    • документа, що посвідчує особу заявника, а у разі подання документів законним представником або уповноваженою особою - документів, що посвідчують особу тих осіб, від імені яких подається заява, а також документа, який надає повноваження законному представнику або уповноваженій особі представляти таких осіб, оформленого відповідно до законодавства;
    • документа, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України.
    5. Куди подавати заяву?
    Заява та необхідні документи можуть подаватися через центр надання адміністративних послуг.
    Заяви з необхідними документами приймаються адміністраторами центру надання адміністративних послуг виключно з формуванням електронної справи та надсилаються міжвідомчій комісії не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після її формування. У паперовій формі такі документи передаються міжвідомчій комісії не рідше ніж один раз на два тижні.
    Центри надання адміністративних послуг можуть забезпечувати складення заяви в електронній формі, її друк та надання заявнику, його законному представнику або уповноваженій особі для перевірки та підписання.
    6. Спосіб виплати
    Для отримання одноразової грошової допомоги особи, зазначені в рішенні міжвідомчої комісії про її призначення, за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) або адресою фактичного місця проживання (для внутрішньо переміщених осіб) подають місцевим органам соціального захисту населення такі документи:
    • заяву про перерахування коштів для виплати одноразової грошової допомоги із зазначенням рахунка в установі банку;
    • копію документа, що посвідчує особу.
    Одноразова грошова допомога виплачується особі шляхом її перерахування місцевим органом соціального захисту населення на рахунок в установі банку, зазначений одержувачем одноразової грошової допомоги у заяві, не пізніше ніж через три робочих дні після надходження коштів на рахунок місцевого органу соціального захисту населення.
    У разі коли після виплати одноразової грошової допомоги за її одержанням звертаються інші члени сім’ї загиблого (померлого) одержувача допомоги, питання розподілу суми одноразової грошової допомоги вирішується за взаємною згодою таких осіб або в судовому порядку.
    7. Розмір допомоги
    Одноразова грошова допомога в разі загибелі (смерті) особи, що перебувала у складі добровольчого формування, призначається та виплачується членам їх сімей у розмірі 750 прожиткових мінімумів, установлених законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому загинули (померли) члени ДФТГ
    Вам необхідно дізнатися чи були передані військовою частиною запитувані Вами документи до ТЦК та СП. Якщо документи передані не були, рекомендуємо написати заяву на імʼя командира військової частини або подати адвокатський запит на витребування відповідних документів. Важливо, що одноразова грошова допомога виплачується у порядку черговості, тому пришвидшити цей процес достатньо складно. Проте, варто дізнатися чи були передані документи з ТЦК та СП до міжвідомчої комісії Міністерства оборони України, яка приймає рішення про виплату такої одноразової грошової допомоги.
     Для того, щоб Пенсійний фонд України зміг оформити Вам пенсію по втраті годувальника їм необхідно буде отримати наступні документи: копія свідоцтва про шлюб; копія свідоцтва про смерть годувальника, витяг з наказу про виключення годувальника зі списків особового складу у зв’язку зі смертю; висновок про обставини загибелі чи смерті внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час проходження служби при виконанні службових обов’язків (обов’язків військової служби); грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення та довідка про додаткові види грошового забезпечення; довідка уповноважених органів з місця проживання про перебування членів сім’ї на утриманні померлого (загиблого) годувальника або рішення суду про перебування на утриманні (у разі потреби).
    Так.  Військові формування, військовослужбовці яких загинули чи померли в період проходження військової служби, подають їх сім'ям і батькам допомогу в проведенні похорону і компенсують матеріальні витрати на ритуальні послуги та на спорудження пам'ятників. 
    Розмір такої допомоги становить п’ять прожиткових мінімумів у розрахунку на місяць на одну особу, установлених законом на дату загибелі (смерті) військовослужбовця відповідно до Постанови КМУ від 22.05.2000 № 829 .
    Для отримання допомоги на поховання необхідно звернутися із заявою до органів місцевого самоврядування. До неї додаються такі документи:
    – паспорт та ідентифікаційний код особи, яка звертається за допомогою;
    – свідоцтво про смерть військового;
    – копії документів, що підтверджують родинні зв’язки заявника та загиблого;
    – копія документа, що підтверджує участь військового у бойових діях (довідка з військової частини про обставини загибелі або повідомлення про загибель захисника, що надходить рідним від військкомату).
    Якщо орган місцевого самоврядування відмовляє у видачі допомоги - її можливо оскаржити в судовому порядку.
    arrow-iconПопередній

    Зміст

    © 2024 Розроблено BuildApps