2
Родини зниклих безвісти
Зміст
До яких органів звертатися?
Українською https://familylinks.icrc.org/form/uru-webform-ua
Англійською https://familylinks.icrc.org/form/uru-webform-en
Звернутись також можна електронною поштою: ctabureau@icrc.org або за телефоном зручною для вас мовою:+41 22 730 3600 (Дзвінки безкоштовні для абонентів Київстар, для абонентів інших операторів наразі плата стягується згідно з тарифами оператора)
Якщо ви в Україні, можете зателефонувати безкоштовно за номером +380 800 300 155.
тел.: 1648; +38 044 287 81 65;
електронна пошта: nib.uncp.info@gmail.com
сайт: nib.gov.ua
телеграм-бот: t.me/nib_uncp_bot
адреса: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186
Також рекомендуємо використовувати українські ресурси для пошуку особи самостійно: https://telegra.ph/Telegram-05-25-12,https://telegra.ph/Official-05-25
Що треба робити, якщо дізналися про перебування безвісти зниклого у полоні?
1. Звернутись до СБУ із заявою, якій зазначити відомі дані, до неї необхідно буде додати документи, що підтверджують вашу особу та ті, що підтверджують рідство. Після того, як Вашу заяву зареєструють - отримати номер кримінального провадження (реєстрація має відбуватись протягом 24 годин з моменту звернення).
2. Звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ:
телефони: +38 067 650 83 32; +38 098 087 36 01;
електронна пошта: united.centre.ssu@gmail.com
адреса: 01601, м. Київ-1, вул. Володимирська, 33
3. Звернутись до Національного інформаційного бюро
тел.: 1648; +38 044 287 81 65;
електронна пошта: nib.uncp.info@gmail.com
сайт: nib.gov.ua
телеграм-бот: t.me/nib_uncp_bot
адреса: Чоколівський бульвар, 13, м. Київ, 03186
4. Звернутись до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Телефони: 0 800 300 176 (для м. Харків), 0 800 300 529 (для м. Києва), 0 800 200 202 (для м. Миколаїв),0 800 200 606 (для м. Вінниці);
Електронна пошта: koord.shtab@gmail.com
Телеграм: t.me/Koord_shtab
5. Гаряча лінія МВС для родичів загиблих, полонених та зниклих безвісти військовослужбовців
телефон: +38 089 420 18 66
6. Звернутись до МКЧХ для реєстрації справи військовополоненого та надати їм усю відому Вам інформацію. Зробити це можна особисто або за офіційними телефонами: 0 800 300 155 (Київ). За результатами звернення ви маєте отримати номер справи, маючи її можна звернутися для отримання додаткової інформації у справі.
7. Звернутись до Об'єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії РФ
Телефони: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01;
Електронна пошта: united.centre.ssu@gmail.com
8. Також рекомендуємо заповнити форму
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfekXbFA-5IlxT9dxPYRYmv4erKUO7CuuDLjpyFekMcKeZmMA/viewform
Це ініціатива ГУР, які безпосередньо відповідальні за проведення обміну полонених.
9. Звернутись до Мінреінтеграції із заявою про встановлення факту позбавлення особистої свободи. Від цього в подальшому будуть залежати усі виплати для полонених військовослужбовців.
Якщо ви отримали інформацію від безпосереднього командира або колег військовослужбовця, спробуйте дізнатись якомога більше даних про обставини потрапляння у полон, а також про ймовірний стан здоров’я військовослужбовця.
Якщо Ви знайшли фото- або відеоматеріали у соціальних мережах, необхідно зберегти їх як докази перебування військовослужбовця у полоні.
Нову інформацію необхідно передати до:
1) правоохоронних органів (Національна поліція України, СБУ), а також ТЦК та СП (військкомат);
2) НІБ та МКЧХ;
3) Уповноваженого з прав осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
4) до військової частини
Далі зверніться до Мінреінтеграції для встановлення факту позбавлення особистої свободи військовослужбовця.
Пільги та гарантії для членів сімей безвісти зниклих
1. Отримання виплати грошового забезпечення.
2. Отримання пенсії у зв’язку з втратою годувальника.
3. Освітні пільги для дітей безвісти зниклих військовослужбовців.
4. Члени сімей зниклих безвісти й полонених військовослужбовців забезпечуються путівками до санаторно-курортних закладів з оплатою 50 % вартості.
5. Членам сімей військовослужбовців, які пропали безвісти під час проходження військової служби, надається 50-відсоткова знижка плати за користування житлом (квартирної плати) та плати за комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) у жилих будинках усіх форм власності в межах установлених норм.
6. Батьки військовослужбовців, які пропали безвісти під час проходження військової служби, мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського транспорту загального користування (крім таксі) у межах району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів за наявності посвідчення встановленого зразка. Вони мають право на 50-відсоткову знижку при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом.
7. Члени сімей мають право на земельну ділянку та в межах визначених законом повноважень допомогу від органів місцевого самоврядування в будівництві, якщо виявили бажання побудувати приватні жилі будинки.
8. Родичі зниклих безвісти мають право на безплатне одержання в приватну власність жилого приміщення, яке вони займають у будинках державного житлового фонду та позачергове право на поліпшення житлових умов у разі потреби.
Хто може отримувати грошове забезпечення безвісти зниклих військовослужбовців?
1. дружина (чоловік);
2. у разі її (його) відсутності:
повнолітні діти, які проживають разом з нею (ним),
або законні представники (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачі неповнолітніх дітей (осіб з інвалідністю з дитинства - незалежно від їх віку);
3. також особи, які перебувають на утриманні військовослужбовців, або батьки військовослужбовців рівними частками, якщо військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей.
Протягом якого періоду здійснюється виплата?
Як отримати виплати?
Для того, щоб оформити виплати, члену сім’ї потрібно подати заяву на ім’я командира військової частини протягом трьох років з дня набрання законної сили рішенням суду про визнання військовослужбовців безвісно відсутніми або оголошення померлими, але не пізніше ніж до дня набрання законної сили рішенням суду про скасування рішення про визнання їх безвісно відсутніми або оголошення померлими.
До заяви додаються:
1) копії сторінок паспорта повнолітніх членів сім’ї з даними про прізвище, ім’я та по батькові і реєстрацію місця проживання (перебування);
2) довідка про реєстрацію місця проживання (перебування) членів сім’ї (у разі відсутності такої інформації в паспорті);
3) копія свідоцтва про шлюб (у разі наявності);
4) копії свідоцтв про народження дітей (у разі наявності);
5) копія документа, що засвідчує реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків (для осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це контролюючому органу і мають відмітку в паспорті, - копія сторінки паспорта з такою відміткою).
Термін розгляду заяви командиром становить до 15 днів.
В якому разі можуть відмовити у виплаті грошового забезпечення?
1. подання заяви особами, не визначених Порядком;
2. подання не в повному обсязі документів; (після доповнення пакету документів можливе повторне звернення);
3. подання заяви з порушенням строків, визначених Порядком;
4. з’ясування в установленому законодавством порядку обставин щодо добровільної здачі військовослужбовця в полон, самовільного залишення військової частини (установи, організації), місця служби або дезертирування.
Важливо: у рішенні про відмову у виплаті грошового забезпечення обов’язково зазначаються її підстави.
Хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника?
Непрацездатні члени сім’ї, які були на утриманні зниклого/ї, та його/її діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
Коли та як можна звернутись за оформленням пенсії?
Таке право виникає через один місяць із дня внесення інформації до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
Необхідно подати заяву особисто до обраного територіального органу Пенсійного фонду України або через портал електронних послуг Пенсійного фонду України.
До заяви додаються:
1. Паспорт або інший документ, що засвідчує особу, якій призначається пенсія, місце проживання і вік;
2. Довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера як заявнику, так і зниклому безвісти годувальнику (за наявності);
3. Документи, що підтверджують родинні зв’язки з годувальником;
4. Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт внесення до цього реєстру інформації про безвісне зникнення особи, або інформація з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, отримана в порядку, передбаченому Законом України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин».
Які освітні пільги для членів сім’ї зниклих безвісти військовослужбовців?
1. Для дітей зниклих безвісти військовослужбовців передбачено позачерговий прийом у дитячі заклади за місцем проживання.
2. Додатково для дітей, у яких один з батьків (усиновлювачів) був військовослужбовцем та був визнаний судом безвісти зниклим при виконанні ним обов’язків військової служби, передбачено зарахування поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України.