logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Евакуація
4

Лікування за кордоном

Це програма медичної евакуації українців, що постраждали внаслідок війни, на безоплатне лікування до закордонних клінік.  Вона поширюється і на військових, і на ветеранів з пораненнями.
Необхідні документи для участі у програмі Medevac: 
1) Письмова згода на лікування за кордоном та обробку медичної інформації. Маєте заповнити та підписати самостійно. 
2) Письмова згода на передачу медичної інформації. Маєте заповнити та підписати самостійно.
3) Форма № 027/о. Це медична довідка, яку заповнює та підписує  лікар тієї лікарні/госпіталя, де ви перебуваєте. 
4) Висновок про необхідність направлення на лікування за кордон. Його заповнює та підписує лікар або медичний директор лікарні/госпіталю, де ви перебуваєте (цей документ обов‘язковий для чинних військових)
Хто збирає та куди направляє документи для участі у програмі Medevac?
Збором документів займається лікар або медичний директор лікарні, де ви перебуваєте. Ініціювати збір цих документів може як лікар, так і пацієнт/його найближчий родич. 
Далі – готовий пакет документів надсилається до одного з отримувачів – до медичних сил ЗСУ, МВС, ДСНС, Держприкордонної служби тощо (відповідно до того, де ви служите). Пакет документів може надсилати лише лікар або медичний директор лікарні. Після внутрішньої обробки в медичних силах, документи пересилаються до Координаційного центру “Medevac” у МОЗ.
Якщо ви звільнені зі служби, то пакет документів можете надіслати і ви (або найближчий родич), і  лікар за формою на сайті МОЗ.
Координаційний центр “Medevac” у МОЗ після верифікації документів, шукає країну, в якій зможуть вас прийняти на лікування. Цей процес зазвичай триває близько тижня.
Результатом цих пошуків є офіційна пропозиція від країни до МОЗ. Далі – координатори Координаційного центру передають пропозицію пацієнту/члену родини та детально пояснюють, як буде організована безоплатна медична евакуація пацієнта до клініки.
Перелік травм та захворювань затверджений Наказом Міністерства охорони здоров‘я від 5 квітня 2022 року № 574
Серед них, зокрема:
травми голови/обличчявідкриті ЧМТ, які потребують нейрореабілітації; пошкодження обличчя, язика, верхніх дихальних шляхів, переломи щелепи та/або кісток черепа, які потребують реконструктивних операцій; проникаючі поранення ока; 
травми шиїпошкодження гортані та/або трахеї, які потребують складних реконструктивних операцій; пошкодження стравоходу, які потребують складних реконструктивних операцій;
травми грудної клітки: проникаючі поранення органів грудної клітки, які потребують складних реконструктивних операцій;
травми черевної порожнини та/або органів тазу: травматичні дефекти черевної стінки; переломи кісток тазу; проникаючі поранення промежини;
травми кінцівок:  відкриті вогнепальні переломи з дефектами кістки; масивні дефекти м’яких тканин, які потребують складних реконструктивних операцій; внутрішньосуглобові переломи, що потребують протезування; ускладнення після множинних поранень кінцівок; ампутації на рівні стегна, гомілки, стопи, плеча, передпліччя, кисті; масивні ушкодження кисті, які потребують складних реконструктивних операцій;
травми хребта: перелом відділів хребта; пошкодження спинного мозку, включаючи забій спинного мозку;
інші ушкодження: ураження хімічною, радіологічною чи біологічною зброєю
Види медичної допомоги та процес фінансування
За кордоном для українських пацієнтів надають два види медичної допомоги: невідкладну та планову. В обох випадках для пацієнта лікування є безоплатним, але передбачає різні бюрократичні процеси.
Невідкладна медична допомога (складні стани) покривається коштом клінік. Ця допомога, зазвичай нетривала, залежно від стану пацієнта – тиждень, 2 тижні, місяць. Завдання на цьому етапі – стабілізувати стан, щоб переходити до іншого етапу лікування – проведення планових операцій, процедур тощо. 
Планова медична допомога (стаціонарно/амбулаторно) для українських пацієнтів надається в межах тимчасового захисту. Це означає, що на час лікування пацієнти отримують статус “тимчасового захисту”, який скасовується після його завершення. Вони мають пройти реєстрацію в країні перебування та оформити документи в медичному страхуванні та соцслужбі. Коштом останньої й покривається фінансування лікування.
arrow-iconПопередній

Зміст

© 2024 Розроблено BuildApps