logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Отримання статусу УБД або особи з інвалідністю
4

Компенсація за ЖКП та земельні ділянки

Передбачається 75% для УБД та 100%для осіб з інвалідністю внаслідок війни знижка плати за комунальні послуги (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю)
Що треба знати про цю пільгу?
Пільги надаються на газ, електроенергію, опалення, квартирну плату, скраплений балонний газ та інші комунальні послуги на 21 кв.м. на кожну особу, яка проживає у житловому приміщенні + 10,5 кв.м., якщо ви маєте сімʼю. 
Наприклад, учасник бойових дій проживає з дружиною, тоді пільги будуть поширюватися на 21+10,5=31,5 кв.м. загально.
Також є привʼязка до непрацездатності осіб, які мешкають у житловому приміщенні. Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб пільга надається на 42 кв.м.на кожну особу, яка має право на знижку, плюс 21,5 кв.м., якщо є сімʼя. Тобто, загально на 63,5 кв.м.
Хто такі непрацездатні особи?
Непрацездатні громадяни - це особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами, у тому числі діти-інваліди, а також особи, які мають право не пенсію у зв'язку з втратою годувальника. 
Так, підтвердити непрацездатність можуть такі документи: пенсійне посвідчення, посвідчення особи з інвалідністю тощо. 
Як оформити пільги на житлово-комунальні послуги зараз?
1. Обовʼязково перед заявою на оформлення пільги потрібно зареєструватися в реєстрі пільговиків. Для цього потрібно подати заяву до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Детальний порядок – за посиланням. Без внесення даних до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, скористатися цими пільгами неможливо.
2. Наступним кроком є підготовка документів (обовʼязково мати оригінали під час оформлення):
  • • паспорт, код, ветеранське посвідчення, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини або дітей(якщо діти неповнолітні)
  • • заява про оформлення пільги (зразок надається в Пенсійному фонді України)
  • • довідка про відкриття рахунку у банку
  • • технічний паспорт на житлове приміщення
  • • обовʼязково мати всі квитанції, по яким раніше сплачували ВСІ(газ, електроенергія і тд) комунальні послуги
  • 3. Після цього вам потрібно подати заяву про надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Ми рекомендуємо подаватити заяву на оформлення пільги онлайн або звернутися особисто до підрозділу Пенсійного фонду України за місцем проживання (як показує практика, це найшвидший та найефективніший спосіб оформити пільги). Порядок подачі заяви онлайн – за посиланням 
    4. Подайте заяву разом з цими документами та очікуйте на рішення про надання пільги.
    Монетизація. З січня 2023 року житлово-комунальні послуги надаються у готівковій формі органами Пенсійного фонду України.
    Тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги у готівковій формі, а також тим, які звернулися за наданням виплати починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України перерахує кошти на їхні рахунки, відкриті в уповноважених банках або для виплати через відділення АТ «Укрпошта». Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.
    Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їх пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ «Укрпошта», де людина одержує пенсію. 
    Пільговикам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі і не є пенсіонерами (тобто в Пенсійного фонду України відсутні виплатні реквізити банківського рахунку або адр еса доставки коштів) кошти на виплату пільг перераховуються на їх поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк».
    Важливо! Відповідно до п. 27 прикінцевих положень Земельного кодексу України від 25 жовтня 2001 року № 2768-IIІ під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей: 
    безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється. Положення цього підпункту не поширюються на безоплатну передачу земельних ділянок у приватну власність власникам розташованих на таких земельних ділянках об’єктів нерухомого майна (будівель, споруд). 
    Тобто приватизувати землю, яка зараз є у державній чи комунальній власності, під час воєнного стану, неможливо.
    На які види земельної ділянки можна претендувати?
    УБД та особи з інвалідністю внаслідок війни першочергово на земельні ділянки таких цільових призначень як для індивідуального житлового будівництва (в містах до 0,10 га, в селищах до 0,15 га, в селах до 0,25 га) та для садівництва і городництва (до 0,12 га).
    А також для ведення особистого селянського господарства (до 2,0 га), для індивідуального дачного будівництва (до 0,10 га), для будівництва індивідуальних гаражів (до 0,01 га). 
    Важливо! Безкоштовно приватизувати можна тільки по одній земельній ділянці кожного цільового призначення, незважаючи на кількість соток. Тобто, не можна приватизувати спочатку 0,5 га земельної ділянки, цільове призначення якої “для індивідуального житлового будівництва”, а потім “добрати” ще 0,5 га.  Розташування земельної ділянки не залежить від місця реєстрації особи, яка має право на її виділення. Тобто можна обрати земельну ділянку у будь-якій області держави, незалежно від місця реєстрації чи проживання.
    1) Подаємо клопотання до Головного управління Держгеокадастру у відповідній області або до органів місцевого самоврядування (якщо мова йде про землі, що перебувають у комунальній власності) про надання дозволу на розробку землевпорядної документації із зазначенням орієнтовного розміру та цільового призначення бажаної земельної ділянки. 
    До клопотання додаються: 
    – графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки; 
    – копія паспорту та ідентифікаційного податкового коду; – згода на збір та обробку персональних даних; – документ, що посвідчує участь в бойових діях (посвідчення, довідка). 
    Земельну ділянку можна спробувати знайти на кадастровій карті, поїздити по місцевості особисто, на сайті Головного управління Держгеокадастру відповідної області, звернутися до сільської, селищної або міської ради.
    2) За результатами розгляду (термін розгляду клопотання – один місяць) надається дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивована відмова у його наданні. Після отримання дозволу на виконання робіт заявник звертається до землевпорядної організації для розробки землевпорядної документації (термін розгляду землевпорядної документації – не більше 6 місяців). Оплата договірна. 
    3) Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає у власність земельні ділянки державної чи комунальної власності, приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність (термін затвердження – 2 тижні з дня отримання погодженого проекту землеустрою). Безкоштовно. 
    4) Після отримання вищезазначеного рішення, необхідно звернутися до суб’єкта надання адміністративної послуги (державного реєстратора, центр надання адміністративних послуг) з метою отримання Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень про реєстрацію права власності. 
    Для державної реєстрації прав на об’єкт нерухомого майна (земельної ділянки) заявник подає: 
  • • рішення про затвердження документації із землеустрою та передачі у власність земельної ділянки;
  • • витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку (не обов’язково);
  • • документ, що посвідчує особу (паспорт, ідентифікаційний код);
  • • документ, що підтверджує сплату адміністративного збору за державну реєстрацію прав;
  • • документ, що підтверджує право на звільнення від сплати адміністративного збору за державну реєстрацію прав (у випадку його наявності). 
  • З моменту проведення Державної реєстрації речового права власності на земельну ділянку Ви стаєте законним її володільцем. 
    Цей розділ створено завдяки підтримці програми "Український фонд швидкого реагування", що втілює IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключною відповідальністю Громадської організації "Правозахисний центр "Принцип" і необов'язково відображає погляди IREX та Державного департаменту США.
    support-imgsupport-img
    arrow-iconПопередній
    © 2023 Розроблено BuildApps