logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
1.
Евакуація
4

Лікування за кордоном

Це програма медичної евакуації українців, що постраждали внаслідок війни, на безоплатне лікування до закордонних клінік.  Вона поширюється і на військових, і на ветеранів з пораненнями.
Необхідні документи для участі у програмі Medevac: 
1) Письмова згода на лікування за кордоном та обробку медичної інформації. Маєте заповнити та підписати самостійно. 
2) Письмова згода на передачу медичної інформації. Маєте заповнити та підписати самостійно.
3) Форма № 027/о. Це медична довідка, яку заповнює та підписує  лікар тієї лікарні/госпіталя, де ви перебуваєте. 
4) Висновок про необхідність направлення на лікування за кордон. Його заповнює та підписує лікар або медичний директор лікарні/госпіталю, де ви перебуваєте (цей документ обов‘язковий для чинних військових)
Хто збирає та куди направляє документи для участі у програмі Medevac?
Збором документів займається лікар або медичний директор лікарні, де ви перебуваєте. Ініціювати збір цих документів може як лікар, так і пацієнт/його найближчий родич. 
Далі – готовий пакет документів надсилається до одного з отримувачів – до медичних сил ЗСУ, МВС, ДСНС, Держприкордонної служби тощо (відповідно до того, де ви служите). Пакет документів може надсилати лише лікар або медичний директор лікарні. Після внутрішньої обробки в медичних силах, документи пересилаються до Координаційного центру “Medevac” у МОЗ.
Якщо ви звільнені зі служби, то пакет документів можете надіслати і ви (або найближчий родич), і  лікар за формою на сайті МОЗ.
Координаційний центр “Medevac” у МОЗ після верифікації документів, шукає країну, в якій зможуть вас прийняти на лікування. Цей процес зазвичай триває близько тижня.
Результатом цих пошуків є офіційна пропозиція від країни до МОЗ. Далі – координатори Координаційного центру передають пропозицію пацієнту/члену родини та детально пояснюють, як буде організована безоплатна медична евакуація пацієнта до клініки.
Перелік травм та захворювань затверджений Наказом Міністерства охорони здоров‘я від 5 квітня 2022 року № 574
Серед них, зокрема:
травми голови/обличчявідкриті ЧМТ, які потребують нейрореабілітації; пошкодження обличчя, язика, верхніх дихальних шляхів, переломи щелепи та/або кісток черепа, які потребують реконструктивних операцій; проникаючі поранення ока; 
травми шиїпошкодження гортані та/або трахеї, які потребують складних реконструктивних операцій; пошкодження стравоходу, які потребують складних реконструктивних операцій;
травми грудної клітки: проникаючі поранення органів грудної клітки, які потребують складних реконструктивних операцій;
травми черевної порожнини та/або органів тазу: травматичні дефекти черевної стінки; переломи кісток тазу; проникаючі поранення промежини;
травми кінцівок:  відкриті вогнепальні переломи з дефектами кістки; масивні дефекти м’яких тканин, які потребують складних реконструктивних операцій; внутрішньосуглобові переломи, що потребують протезування; ускладнення після множинних поранень кінцівок; ампутації на рівні стегна, гомілки, стопи, плеча, передпліччя, кисті; масивні ушкодження кисті, які потребують складних реконструктивних операцій;
травми хребта: перелом відділів хребта; пошкодження спинного мозку, включаючи забій спинного мозку;
інші ушкодження: ураження хімічною, радіологічною чи біологічною зброєю
Види медичної допомоги та процес фінансування
За кордоном для українських пацієнтів надають два види медичної допомоги: невідкладну та планову. В обох випадках для пацієнта лікування є безоплатним, але передбачає різні бюрократичні процеси.
Невідкладна медична допомога (складні стани) покривається коштом клінік. Ця допомога, зазвичай нетривала, залежно від стану пацієнта – тиждень, 2 тижні, місяць. Завдання на цьому етапі – стабілізувати стан, щоб переходити до іншого етапу лікування – проведення планових операцій, процедур тощо. 
Планова медична допомога (стаціонарно/амбулаторно) для українських пацієнтів надається в межах тимчасового захисту. Це означає, що на час лікування пацієнти отримують статус “тимчасового захисту”, який скасовується після його завершення. Вони мають пройти реєстрацію в країні перебування та оформити документи в медичному страхуванні та соцслужбі. Коштом останньої й покривається фінансування лікування.
Питання лікування за кордоном унормовані Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженому наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. № 402 (зі змінами), зокрема, в пункті 6.13 глави 6 розділу II вказаного Положення.
Проходження ВЛК за кордоном для підтвердження потреби в тривалому лікуванні організовує ваша в/ч – вона збирає необхідні документи.

Як відбувається підготовка до відправлення за кордон?

В/ч має повідомити вам (або родичам, законним представникам, інших уповноваженим особам тощо) про те, що вона має отримувати від вас медичні документи про проходження лікування у закордонному закладі охорони здоров‘я:

– виписки із медичних карт стаціонарного хворого,
– консультативні висновки лікарів-спеціалістів
– результати додаткових методів досліджень, отримані під час лікування за кордоном тощо
У документах має бути зазначена інформація (рекомендація) про потребу в продовженні лікування відповідно до об’єктивного стану здоров’я).

Як підготувати документи?

  • 1. По ці медичні документи ви звертаєтеся до закладу, де лікуєтеся за кордоном
  • 2. Документи необхідно перекласти українською та завірити їхні перекладені копії
  • 3. Електронні копії документів надсилаєте до військової частини доступними каналами звʼязку
  • 4. Разом з документами пересилаєте згоду на використання СЕДО для пересилання медичних документів від військової частини до відповідної ВЛК
  • 5. Паперові оригінали медичних документів пересилаєте до військової частини поштою або передаєте до військової частини особисто (це також можуть зробити родичі, законні представники, інші уповноважені особи тощо).

  • Що відбувається з документами далі?

    Через чотири місяці після початку лікування (отримання висновку ВЛК) військова частина має забезпечити проходження ВЛК для підтвердження потреби в тривалому лікуванні. 
    Для цього вона завчасно (не пізніше ніж за місяць до завершення чотиримісячного терміну) ініціює підготовку документів для визначення потреби у тривалому лікуванні. А також – звертається до вас за отриманням документів про поточний перебіг лікування за кордоном.

    Що входить до пакета документів?

  • • документи, що підтверджують направлення на лікування за кордон
  • • виписки із медичних карт стаціонарного хворого, консультативні висновки лікарів-спеціалістів, результати додаткових методів досліджень (довідки ВЛК, які були отримані частиною по Системі ЕДО)
  • • Довідка 5 про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) (наявна в частині)
  • • військовооблікові документи

  • Як відбувається дистанційна ВЛК?

  • 1. Військова частина отримує від вас медичні документи, (копії перекладів українською мовою або оригінали), надсилає їх до відповідної ВЛК (ВЛК НВМКЦ «ГВКГ», ВМКЦ регіонів).  Якщо ви надали згоду на використання СЕДО для пересилання документів, військова частина надсилає електронні копії.
  • 2. Вищезазначена ВЛК ухвалює рішення та виносить постанову про потребу (або про відсутність потреби) у тривалому лікуванні 
  • 3. оформлену постанову ВЛК надсилає до військової частини
  • 4. Військова частина доводить рішення ВЛК до вашого відома (за необхідності – через родичів, законних представників, інших уповноважених осіб тощо).

  • Що потрібно зробити після завершення лікування за кордоном?

    Коли ви повернетеся до України, потрібно буде пройти ВЛК для визначення придатності до військової служби або потреби в тривалому лікуванні – в очному порядку.
    Нормативні та інші акти, що регулюють виплати
  • 1. Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 р. № 2011-XII 
  • 2. Наказ Міністерства оборони України від 14.08.2008 р. №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України» 
  • 3. Окреме доручення Міністра оборони України від 22.06.2024 р. №3740/уд
  • – Час безперервного перебування в закладах охорони здоров’я та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) зі збереженням грошового та матеріального забезпечення не може перевищувати 12 місяців поспіль (ч. 11 ст. 10-1 Закону, Пункт 6.13 глави 6 розділу II Наказу №402)
    – Грошове та матеріальне забезпечення зберігається на термін, визначений у висновку ВЛК про потребу у тривалому лікуванні
    – Висновок ВЛК про продовження тривалого лікування оформляється довідкою ВЛК. Затвердження його штатною ВЛК не потрібне. Такий висновок скеровують посадовій особі, яка видала направлення на медичний огляд.
    – Для обчислення строку лікування за кордоном необхідно також керуватись Окремим дорученням, пунктом 2 якого передбачено, що військовослужбовцям, які перебували на лікуванні за кордоном до 05.10.2023 р., строк перебування на лікуванні варто рахувати від 05.10.2023 р.
    Види виплат на лікуванні ми розписали тут
    arrow-iconПопередній

    Зміст

    © 2024 Розроблено BuildApps