6
Сервісний навігатор
Зміст
Ми розробили типові схеми надавачів послуг. Проте у кожній громаді вона може мати інші варіації в деяких пунктах. Радимо за можливості уточнювати у відповідальних працівників органу, до якого варто звернутися.
На цій сторінці ви можете переглянути ці схеми-навігатори послугами у вашому типі громади, а також прочитати більш детальну інформацію у довідниках. Посилання на них закріплені під описом кожної громади
У центрі сільської та селищної територіальної громади, як правило, діють та взаємодіють з ветераном такі органи та установи: місцева рада (сільська або селищна), до складу виконавчого комітету якої входить відділ соціального захисту населення сільської (селищної) ради, інші відділи виконавчого комітету сільської (селищної) ради (земельний, гуманітарний, освітній тощо), відділ ЦНАП, комунальний заклад – надавач соціальних послуги (Центр надання соціальних послуг або Центр соціальних служб та Територіальний центр соціального обслуговування), дошкільний та шкільний навчальні заклади, а також на території громади діє сімейний лікар та є поліцейський офіцер громади.
Майже у кожній територіальній громаді розташовуються заклади первинної медичної допомоги (амбулаторії загальної практики сімейної медицини або центри первинної медико-санітарної допомоги). У деяких великих селищних громадах також є багатопрофільні лікарні, які надають вторинну (спеціалізовану) стаціонарну та амбулаторну медичну допомогу.
Також діють відділ районного ТЦК та СП, відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України, відділ бюро правової допомоги та відділ або сектор районної філії обласного центру зайнятості.
У населених пунктах, які входять до старостинського округу, посередником між жителями та державними чи місцевими органами є староста.
Саме староста може надати консультацію, допомогти зібрати та заповнити документи, зокрема, заяви та звернення. Якщо у старостинському окрузі є декілька сіл, у них, як правило, діють представники старости, до яких можуть звернутися ветерани. Вони є проміжною ланкою, яка пов’язує мешканців зі старостою.
Також староста може запровадити практику регулярних візитів до різних сіл в окрузі – для зустрічей з жителями, прийому заяв та розв'язання інших питань. Окрім цього, ветерани можуть відправити необхідні заяви та документи поштою або подати особисто до відповідного державного чи місцевого органу.
У міських територіальних громадах, на території міста зазвичай діють такі органи та установи, які найчастіше взаємодіють з ветераном: міська рада, управління соціального захисту населення міської ради, інші управління міської ради (які займаються питаннями житла, землі, освіти, спорту тощо), відділ ЦНАП, дошкільні та шкільні навчальні заклади, навчальні заклади вищого рівня, надавачі соціальних послуг (Центр соціальний служб та Територіальний центр соціального обслуговування тощо), заклади охорони здоровʼя, які надають первинну та вторинну допомогу, районний ТЦК та СП, відділ обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України, відділ районної філії або районна філія обласного центру зайнятості, відділ поліції та відділ бюро правової допомоги.
У місті, яке є центром району, також діє місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги).
Деякі обласні центри поділяються на райони, у яких діють власні районні у місті ради (у м. Києві – районні у місті Києві державні адміністрації).
Відповідно, щодо більшості питань вам необхідно звертатися до районної у місті ради (районної у м. Києві державної адміністрації), а не до міської ради.