logo
search
iosandroid
telegram
Про ініціативуПерелік документівПолітика конфіденційності
3

Оскарження дій командира

Кожен військовослужбовець має право оскаржити незаконні рішення, дії (бездіяльність) командира, незаконне покладення на нього обовʼязків або незаконне притягнення до відповідальності. Строк на таке оскарження становить 1 місяць з дня прийняття рішення або дня, коли права були порушені. Існує два способи оскарження: позасудовий та судовий.

У випадку позасудового оскарження військовослужбовець залежно від випадку може звернутися зі скаргою до старшого командира, командира військової частини, оперативного командування, ВСП, ДБР та інших державних органів. Окрім цього, якщо відбулося порушення прав людини, скаргу також можна подати до Уповноваженого з прав людини. 
Подача скарги до одного з органів чи посадових осіб не забороняє йому звернутися одночасно до іншого. Важливо використовувати усі механізми захисту своїх прав та робити це якомога швидше.
Для цього військовослужбовцю необхідно письмово оформити скаргу, де вказати:
- ПІБ, звання, посаду, ваші контакти;
- назва органу або посада, прізвище, ініціали посадової особи, кому подається скарга;
- усі обставини та деталі оскаржуваної ситуації;
- ваші вимоги;
- долучити докази за наявності (копія рішення командира, витяг з наказу тощо).
Підготуйте скаргу у двох екземплярах. При подачі скарги командиру військової частини вона обовʼязково повинна бути зареєстрована - зазначено дату прийняття скарги та номер реєстрації. Другий примірник з відміткою про отримання залишається у військовослужбовця як доказ подачі скарги. За можливості вимагайте вказати на вашому примірнику посадову особу, яка прийняла скаргу, та її підпис. Скарга в день її надходження заноситься до журналу реєстрації пропозицій, заяв і скарг громадян. 
У разі якщо військовослужбовець не має змоги подати скаргу особисто або його скаргу не приймають чи не реєструють, варто подати її поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення на орган чи посадову особу, кому адресована скарга. Такий спосіб подачі скарги є офіційним та зобовʼязує відповідний орган чи посадову особу її розглянути.
Строк розгляду скарги становить 15 днів, у певних випадках 1 місяць. Важливо, що строк рахується з дня офіційної реєстрації скарги, тому важливо проконтролювати, щоб ваша скарга не “загубилася” та була належним чином зареєстрована. Особливо це стосується скарг, які подавалися особисто.
Результатом розгляду скарги є її задоволення або відмова в її задоволенні. Відмова обовʼязково має бути письмовою та обґрунтованою, із зазначенням конкретних причин та посиланнями на норми закону. Таку відмову можна оскаржити до суду, тому важливо мати саме письмовий варіант відмови.
Скарга з інших питань службової діяльності (яка не повʼязана з оскарженням незаконного рішення, дій (бездіяльності) командира, незаконного покладення на військовослужбовця обовʼязків або незаконного притягнення до відповідальності) подається безпосередньому командирові тієї особи, дії якої він оскаржує.
До суду можна звертатися як після спроби позасудового вирішення питання, так і оминаючи її. Варто памʼятати, що судове оскарження завжди займає більше часу, проте у певних випадках є дієвішим, наприклад, у разі відмови на вашу скаргу ви можете оскаржити її до суду.
Для оскарження до суду необхідно скласти позовну заяву та подати її до суду за підсудністю. Строк звернення до суду становить 6 місяців, який, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Важливо! Подача скарги не звільняє військовослужбовця від виконання оскаржуваного наказу.
arrow-iconПопередній

Зміст

© 2023 Розроблено BuildApps