1
Головні документи військового
Зміст
Основними документами військовослужбовців є військовий квиток (може бути тимчасовим) або посвідчення офіцера.
Вони підтверджують статус військовослужбовця, один з них має постійно бути при вас – це ваш “паспорт” у війську.
Важливими є посвідчення, які підтверджують статус учасника бойових дій або статус особи з інвалідністю внаслідок війни. Проте ці документи потрібні для оформлення соціально-правових гарантій. Коли, наприклад, перевіряє ВСП, показувати їх не є обовʼязково.
Якщо ви перебуваєте у відрядженні або відпустці, обовʼязково при собі потрібно мати лист про відрядження або “відпускний квиток”.
Чинне законодавство не визначає термінів видачі військового квитка чи тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.
Видають їх у районних (міських) ТЦК та СП.
Зверніть увагу, що це регулюється Порядком видачі, зберігання та знищення військових квитків осіб рядового, сержантського і старшинського складу. У цьому документі ТЦК та СП названі за старим зразком військовими комісаріатами (далі - Р(М)ВК). Згідно з цим Порядком, саме ці структури видають або знищують військові квитки – під час призову або прийняття громадян на військову службу, зарахування в запас, зарахування до військового навчального закладу, звільнення у запас або зняття з військового обліку за станом здоров’я. Також вони здійснюють поновлення військового квитка у разі його втрати або пошкодженняя.
Видача військових квитків військовозобов’язаним здійснюється а місцем їхнього перебування на військовому обліку на підставі заяви про видачу військового квитка.
Військові квитки видаються під особистий підпис у відомості видачі військових квитків (тимчасових посвідчень) у ТЦК та СП.
Тому у випадку затягування процесу видачі військового квитка рекомендуємо звернутися до вищого командування відповідного ТЦК та СП чи військової частини (якщо ви є вже діючим військовослужбовцем). У заяві просіть пришвидшити процес розгляду заяву про видачу квитка та видати відповідний військовий квиток.
У випадку втрати (або знищення) військового квитка (чи іншого військово-облікового документа) військовослужбовці повинні звернутися безпосередньо до свого командира за місцем проходження служби з рапортом.
Якщо ж особа є військовозобов’язаною або резервістом (але не проходить військову службу) необхідно звернутися до керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, у якому перебуває на військовому обліку, із заявою.
Для відновлення відповідного документа потрібно підготувати:
1. Заяву/рапорт, у якій(-ому) зазначається про обставини втрати військового квитка та прохання про повторну його видачу.
2. Паспорт та РНОКПП (й їх копію).
3. Матове фото 3х4 без куточка.
4. Пошкоджений документ або його залишки (за наявності).
5. Витяг з наказу про результати службового розслідування (якщо документ втрачено).
6. Довідка з відділу поліції, що була написана заява про втрату (якщо документ був викрадений).
7. Копія старого військового квитка (за наявності).
Якщо посвідчення учасника бойових дій зазнало значних пошкоджень або було втрачено, то за рапортом (заявою) особи видається нове посвідчення. У рапорті (заяві) зазначаються пояснення щодо обставин псування або втрати посвідчення учасника бойових дій.
Для відновлення документів необхідно зібрати мінімальний пакет документів, які доводять право на отримання УБД та дозволяють відновити посвідчення:
1) заява про заміну зіпсованого / втраченого посвідчення з уточненням причин втрати. Обов’язково у заяві треба вказувати номер мобільного телефону;
2) у разі втрати посвідчення (за можливості) ― оголошення в газету про втрату документа із зазначенням прізвища, ім'я, по-батькові, що на ньому вказані;
3) у разі пошкодження посвідчення — зіпсоване посвідчення;
4) копія втраченого посвідчення (за наявності) або зазначення номеру, серії посвідчення та дати видачі;
5) копії сторінок паспорту (1,2 та 11,12), копії довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
6) світлини розміром 3Х4 ― 2 шт.
Після того, як вдалося зібрати необхідні документи та написати заяву, пакет необхідно надіслати на електронну і фізичну пошту: в електронному вигляді документи надсилаються Мінветеранів ― dpi@mva.gov.ua, а фотокарти ― поштою Укрпошта на адресу Мінветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 01001. Або подати документи через уповноважену особу у військовій частині, або ТЦК та СП.